Forum Adsense

Tam Görünüm: AdSense Gelir Paylaşımı
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merhaba Arkadaşlar ;

Yayıncılar, İçerik için AdSense'le reklam görüntüledikleri için, Google tarafından hizmetle bağlantılı olarak tahakkuk ettirilen gelirin %68'ini alır. Yayıncılar, Arama için AdSense için Google tarafından tahakkuk ettirilen gelirin %51'ini alır. Bu yüzdeler, yayıncının bulunduğu coğrafi konuma göre değişmez ve hiçbir şekilde bu yüzdelerin yayıncılar arasında ortalamaları alınmaz. Diğer AdSense ürünlerine ilişkin gelir payını açıklamıyoruz. Diğer ürünlere ait gelir payı, söz konusu ürünlerin geliştirilmesi ve desteklenmesinden kaynaklanan farklı maliyetler nedeniyle değişmektedir.

Hesabınızda, gelir paylaşımı ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz:

1) AdSense hesabınızda oturum açın.

2) Dişli çark simgesini [Resim: SNP_5AC4B32BDB12852A53F6A18228393F0A294D_3376019_en_v1] tıklayın ve açılır listeden Ayarlar'ı seçin.

3) Kenar çubuğunda, “Hesap”ın altında Hesap bilgileri'ni tıklayın.

4) "Hesap bilgileri" bölümünde, her "Etkin ürün"ün yanında ilgili gelir paylaşımı oranının verildiğini göreceksiniz.

[Resim: SNP_2708382_en_v1]

Gelir paylaşımı oranlarımızın son derece rekabetçi olduğuna inanıyoruz. Ancak, gelir paylaşımı oranları tek başına yanıltıcı olabilir. Dolayısıyla, sitenizden elde ettiğiniz toplam gelire odaklanmanızı öneririz. Örneğin, Google'ın sitenizdeki reklam envanteri için yaptığı açık artırmadan 100 TL elde ediliyorsa, %68'lik gelir paylaşımı oranı karşılığında AdSense'ten 68 TL alırsınız. Başka bir reklam ağının gelir paylaşımı oranı %80 olabilir. Ancak reklamverenlerden yalnızca 50 TL tahsil ediyorlarsa size verecekleri 40 TL olacaktır.

AdSense sitelerinde reklam göstermek için birbiriyle rekabet eden reklamveren sayısının çok yüksek olması sayesinde, sistemimiz aldığınız her reklam gösterimi için mümkün olan en yüksek kazancı elde etmenizi sağlar.

Kaynak : https://support.google.com/adsense/answer/180195

Saygılarımla..
S.A. arkadaşlar

Adsense hesabımda ayarlar kısmına girdiğimde 3.taraf erişime geldiğimde youtube kanalım etkin ancak gelir paylaşımı için kullanılamaz diyor dolayısı ile videolarımda reklam t-yayınlanmıyor yardımcı olurmusunuz
Merhaba Beyt.

Videolarınız para kazanmaya uygun değildir yada telif hakkı içeren müzik, görüntü benzeri şeylere sahiptir. Video yönetin alanından videolarınızın uygunluğunu kontrol edin.
Referans Adresler