Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yaşam Koçu Elif Kaçar
Yazar Mesaj
seosu0 Çevrimdışı
Junior Member
**

Mesajlar: 37
Üyelik Tarihi: 22-07-2016
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 4
Yaşam Puanı: 8 / 96
Yetenek Puanı: 12 / 332
Deneyim: 85 / 100
Mesaj: #1
Yaşam Koçu Elif Kaçar
Yaşam Koçu Elif Kaçar Kimdir?

Üniversitede Turizm eğitimi alan Elif Kaçar, yüksek lisans eğitimini işletme üzerine okumuştur. Okul hayatı boyunca yaz tatillerinde çeşitli işlerde deneyim kazanan Elif Kaçar, 2007 yılı itibariyle profesyonel olarak iş hayatında yerini almış, çeşitli şirketlerde insan kaynakları, eğitim denetim şefi,spa müdürü ve yabancı personel danışmanı olarak görev almıştır. İş hayatında kazandığı deneyimleri, öğrenim hayatında kazandığı kültürle bütünleştirip, tek bir iş kolu haline getirebileceği E.K. Danışmanlık şirketini 2011 yılında kurmuştur.


Kısa zamanda sektöründe başarılı işlere imza atan Elif Kaçar'ın girişimci kişiliğinin yanında, özel bir kurumda mesleki yeterlilik derslerine girerek, eğitimci yönüyle de dikkat çekmiştir. Kendi hayatında yarattığı mucizevi dönüşümü, başkalarının hayatına da yansıtmak, onlara faydalı olmak adına 2014 yılında uluslararası koçluk eğitimlerine katılmıştır. 2014 yılı itibariyle Profesyonel olarak koçluk hizmeti vermeye başlamıştır.

Yaşam koçluğu, ilişki koçluğu, öğrenci koçluğu, kariyer koçluğu, ebeveyn koçluğu, zayıflama koçluğu ve kurumsal koçluk gibi birçok koçluk alanında uzmanlık kazanmış ve bu alandaki seanslarla başarılı hizmetler vermektedir.

Yaşam koçluğu hakkındaki düşüncesini Elif Kaçar," Yaşam koçu denildiğinde ya abartı denilecek şekilde beklentilere giriliyor ya da çoğu mesleklere yapıldığı gibi yaşam koçluğuna da, aman yaşam koçu işte, bana ne faydası olacak şekilde önemsizmiş gibi yorumlar yapılıyor. Yaşam koçu, hayatınızın belirli dönemlerinde size, olmak istediğiniz duruma gelene kadar eşlik eden yol arkadaşınızdır. Ama bu arkadaşlığı sosyal çevrenizdeki arkadaşlarımızla karıştırmamalıyız. Hiçbir yaşam koçu arkadaş gibi konuşup yorumlar yapıp size kendi deneyimlerini aktarmıyor, sizi yönlendirmiyor. Örneğin ben arkadaşlarımla sohbet ederken yorum yapıp, konular hakkında espriler yapabiliyorum ama seans esnasında danışanımla aynı frekansa girip danışanımın kendi yolunu bulmasında destek oluyorum. Fakat ona yorumlar yapıp, yönlendirme yapamam. Hepimiz ev, iş sosyal hayat, hayattan beklentiler, hayatla ilgili yenilgilerimiz, kazanımlarımız derken sıkışıp kalıyoruz. Bu sıkışmalar esnasında çevremizdeki bir sürü kişiyle iletişime geçiyoruz. Hatta kendimizle bile iletişime geçiyoruz ki en acımasız olan kendimiziz. Ya kendimizi mükemmel görür, egomuzu şişiririz, ya da kendimize olumsuz cümleler kurup, enerjimizi düşürürüz. İşte burada bize sağlıklı düşünüp hayat dengemizi sağlamamız için kontrolü elimize almamız konusunda destek olacak yaşam koçuna ihtiyaç duyarız. Bir yaşam koçu bile, başka bir yaşam koçuna ihtiyaç duyabilir şeklinde ifade etmektedir.
24-07-2016 11:37
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS