Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yangın Merdiveni
Yazar Mesaj
ahmetcamli Çevrimdışı
Senior Member
****

Mesajlar: 312
Üyelik Tarihi: 30-01-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 16
Yaşam Puanı: 131 / 387
Yetenek Puanı: 104 / 2,888
Deneyim: 51 / 100
Mesaj: #1
Yangın Merdiveni
Yangın merdiveni konusunda çok detaylı yönetmelik maddeleri mevcuttur. Yangın merdivenleri hakkındaki bu maddelerden birkaçını paylaşacağız.
Kat sınırlamalarına bakılmaksızın bütün umumi binalarda, işyerleri, resmi binalar ve ticaret merkezi gibi yapılarda yangın merdiveni kullanımı zorunludur.
Şahıslara ait olan yapılarda ise 4 kat ve daha yüksek katlı binalarda yangın merdiveni kullanımı zorunludur. Bu zorunluluklar bizlerin güvenliğini sağlamak içindir.
Topluma açık mekanlarda, spor ve sergi salonlarında, sinema ve tiyatrolarda, konser salonlarında, okullarda, yurtlarda, otellerde, kışlalarda, hastanelerde ve masa sayısı 10’dan çok olan tüm özel işletmelerde her katta en az iki çıkış bulundurulmalıdır. Bunun yanında yangın merdiveni kullanımı da zorunludur. Kaçış yolları belirtilmeli ve yangın merdivenleri standartlara uygun olmalıdır.
Aynı katta bulunan insan sayısı 500’ü aşarsa minimum 3 yangın merdiveni yapılmalıdır.
Isıya ve dumana yalıtılmış, ateşe dayanıklı malzemelerden yangın merdiveni imalatı zorunludur.
Yangın merdivenleri betonarme ya da yangına dayanıklı malzeme ile yapılacaktır. Statik hesaplara uygun yapılmalıdır. Bu maddeler yangın merdiveni firmaları ile kullanıcılar arasındaki ticaretin sınırlarını belirler. Yangın merdiveni modelleri ne olursa olsun tüm bu şartlara uyulmalıdır.
Yangın merdiveni ölçüleri bellidir ve yangın merdiveni fiyatları da bu ölçüler dikkate alınarak hesaplanır. Makaralı yangın merdiveni modelinde metrekare cinsinden fiyat hesaplaması pek mümkün değildir. Çünkü bu model az bir yer kaplamaktadır. Ancak galvanizli yangın merdiveni modelinde metrekare düşünülerek fiyat hesaplaması yapılabilmektedir.
Ankara yangın merdiveni firması olarak tüm model ve seçeneklerde güvenli, standartlara uygun ve sağlam yangın merdivenleri imal ediyoruz. Keşif ekiplerinin raporlarına uygun bir şekilde, mühendislerin tasarladığı ölçülere ve statik hesaplara uyumlu imal edilen yangın merdivenlerinde dayanıklı malzemeler kullanılıyor. Montajı da aynı kalite ve sağlamlıkta yaparak herhangi bir tehlike anında can güvenliğinizi taahhüt ediyoruz.
Doğru kullanımı halinde yangın merdivenleri adeta can simitleridir. Bu nedenle bu konuda sizleri bilgilendirmek de görevlerimiz arasındadır. Yangın kapılarının ve yangın merdivenlerinin kaçış anındaki konumları oldukça önemlidir. Bunlar ince hesaplar ile belirlenerek binaya uygulanır. En uygun ve güvenli kaçış yolunu sunarak sizleri her türlü felaket anında yangın merdivenleri vasıtasıyla koruyoruz.
01-09-2016 10:39
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS