Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ufuk Bilkay Hakkında
Yazar Mesaj
kombici Çevrimdışı
Posting Freak
*****

Mesajlar: 1,472
Üyelik Tarihi: 05-01-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.

Seviye: 32
Yaşam Puanı: 794 / 794
Yetenek Puanı: 490 / 6,092
Deneyim: 79 / 100
Mesaj: #1
Ufuk Bilkay Hakkında
Dr. ufuk bilkay 1966 yılında İzmir'de doğdu. Ortaokulu İzmir Atatürk Lisesinde tamamladı ve 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladı. 1990 yılında tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru ünvanını aldı. 1 yıl boyunca Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında asistan doktor olarak çalıştı, daha sonra buradan ayrılarak 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim dalında ihtisasına başladı.

1998 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta şehrindeki Emory University’ de “research fellow” olarak çalışarak; Endoskopik Plastik Cerrahi, Mikrocerrahi ve Rekonstrüktif meme cerrahisi (kanser sonrası memenin yeniden oluşturulması) hakkında çalışmalar yaptı. Kendisinin özenle hazırlayıp sunduğu iki adet araştırma projesi tamamlandıktan sonra, Amerika'daki çesitli kongrelerde sunuldu ve sonuçları Amerikan Estetik Plastik Cerrahi dergisinde iki makale olarak yayınlandı. Bu dönemde Emory Clinic ve Paces Plastic Surgery Center gibi oldukça önemli Plastik Cerrahi merkezlerinde Dr. John Bostwick III, Dr. Foad Nahai, Dr. Clinton Mc Cord, Dr. Road Hester ve Dr Glyn Jones gibi ünlü cerrahlar ile birlikte çalışarak yüz ve göz çevresi estetiği, burun estetiği, meme estetiği, vücut şekillendirme-liposuction ve maksillofasiyal-ortognatik cerrahi konularında bilgi ve becerisini geliştirdi.

1999 yılında asistanlık eğitimini başarıyla tamamlayarak, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı oldu. 1999-2001 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde uzman olarak çalıştıktan sonra 2001 yılında aynı klinikte, Yardımcı Doçent Doktor kadrosuna atanarak öğretim üyeliği hayatına başladı. Yine aynı klinikte 2005 yılında Doçent ünvanını aldı.

2008 yılında tekrar Amerika Birleşik Devletleri'ne giderek dünyaca tanınmış yüz ve burun estetiği cerrahı olan Dr. Bahman Guyuron ile beraber çalışarak; yüz estetiği ve burun estetiği ile ilgili deneyimlerini arttırdı.

2011 yılında Profesör ünvanı alan Dr. ufuk bilkay halen Ege üniversitesinde ve kendi muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir.
Dr. ufuk bilkay’ın Uluslararası dergilerde yayınlanmış 45 adet, ulusal dergilerde yayınlanmış 22 adet bilimsel makalesi, uluslararası kongrelerde sunulmuş 27 adet, ulusal kongrelerde sunulmuş 100'den fazla bildirisi bulunmaktadır.

Estetik Yuz ve Burun Cerrahisi Derneginin kurucu uyeleri arasinda yer alan ve ayni dernegin baskanligini yapan Dr Ufuk Bilkay , Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Yara Bakımı Derneği, BAPRAS, EURAPS gibi ulusal ve uluslar arası derneklerin üyesidir ve İngilizce bilmektedir.

iç mimar
makam odası
13-04-2015 13:29
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS