Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trabzon oto kiralama
Yazar Mesaj
orginalcialis Çevrimdışı
Junior Member
**

Mesajlar: 1
Üyelik Tarihi: 09-10-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 1
Yaşam Puanı: 0 / 0
Yetenek Puanı: 0 / 0
Deneyim: 0 / 100
Mesaj: #1
trabzon oto kiralama
Uzungöl denince akla ilk iştirak eden yer hiç kesinlikle ki Trabzon'dur. Yeşilin ayrı tonlarını içerisinde barındıran Uzungöl, temiz havası ve eşsiz manzarası ile görenleri adeta büyüler. Pekçok takvimin kapak resmi olması ya da manzara fotoğraflarını barındıran görsellerde yer alması benzeri nedenlerle çoğu insan aracılığıyla bilinir, sevilir. Uzungöl civarı Trabzon'u ünlü eden başka yerler de vardır.

Bunların içerisinde Ağasar Kalesi, Değirmendere, Yanbolu, Fol, Karadere ve Koha benzeri yerleri sayabiliriz. Bunun dışarısında adını pekçok diziden ya da filmden duyduğumuz Sürmene de Trabzon'un dayanılmaz derelerinden biridir. Göl durumundan oldukça zengin meydana gelen Trabzon, enbaşta Uzungöl olmak üzere Çakırgöl, Sera Gölü ve Haldizen Gölü benzeri göllere sahiptir. Bu göller hem bir Trabzon'un gezip görülesi yerleridir hem bir de Trabzon halkının çok sevdiği alanlardır. Bu gölleri gezip gören herkes, buralara tekrar gelmek ister. Trabzon'un yabancısı olanlar bu dereleri ve bu gölleri gördükçe Trabzon'a tekrar hayran kalırlar. Trabzon'un en çok merak edilen yerlerinden biri de Sürmene'dir. İsmi çok sık sık duyulduğu için burayı rastlamak isteyenler de oldukça çoktur. Trabzon halkı iştirak eden her konuğu sevgiyle giderir . Misafirine oldukça ehemmiyet verir. Misafir geldiği süre , misafirinin gezmek aradığı her yeri ona gezdirirler ve gezdikleri her sahada Trabzon ile alakalı bilgi verirler. Misafirleri gezdirmek için ise araç sahibi olmak kural değildir. Trabzon araba kiralama şirketleri vasıtasıyla kiralanan araçlarla da bu şehir rahatlıkla, iştirak eden her misafire gezdirilebilir. Karadeniz'i başka şehirlerden ayıran özelliklerden biri de yöresel kıyafetleridir. Ülkemizde her yörenin ayrı kıyafeti vardır. Her yörenin ayrı âdeti ve ayrı düzeni vardır. Evlilikten tutun da bebek sahibi meydana gelen bir kadına tutum konularına civarı her yöre ayrı gelenekler uygular. Toplumumuzda çoğu yörede düğünlerin dayanılmaz ismi halaydır. Halay, her yörede başka şekillerde oynanır. Ege yöresinde damat halayı onanırken, Doğu yöresinde "Şemmamme" ezgileri duyulur. Sıra Karadeniz Bölgesi'ne geldiğinde ise halay yerini horona bırakır. Horon, Karadeniz Bölgesi'nin kendine has buldukları bir oyundur ve bu oyun Karadeniz Halkı için gelenekselleşmiş bir ezgidir. Her düğünde mutlaka horon çekilir. Hatta horon Karadeniz insanı için öyle kocaman bir aşktır ki, iştirak eden konuklara bile öğretilir. Karadenizli bir tanıdığınızın düğününe gittiğinizi farzedelim. Oraya vardığınızda Karadenizlilerin misafirperverliği ile tanışırsınız. Iştirak Eden misafirleri yabancılık çekmemesi tarafından anında içerisine alan Karadeniz insanı onlara içlerinden biriymiş benzeri davranırlar. Onları yedirirler, içirirler, onlarla sohbet ederler. Düğünde bile beraber olmak isterler. Karşılıklı oynamak isterler. Onlara yörelerini tanıtmak için de emek sarfederler.

Arabası olmayan vatandaşlar anında Trabzon oto kiralama şirketlerinden kiraladıkları araçlarla konuklarına eşsiz bir Trabzon turu attırabilirler. Trabzon'un eşsiz güzelliklerini konuklarına gösterebilirler.
09-10-2015 02:02
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS