Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?
Yazar Mesaj
b.a.f. Çevrimdışı
Posting Freak
*****

Mesajlar: 968
Üyelik Tarihi: 17-12-2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 27
Yaşam Puanı: 632 / 665
Yetenek Puanı: 322 / 5,396
Deneyim: 62 / 100
Mesaj: #1
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?
[Resim: 1yajnb.png]

Hastaneler ve sağlık kuruluşları günümüzde insan ihtiyaçları için önemli bir yere sahiptir. Her geçen gün gelişen koşullar ile sağlık problemlerine çözüm bulmak da kolaylaşmaktadır. Sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için ortaya çıkmış olan sigorta hizmeti de SGK tarafından çalışan birçok insana verilebiliyor. Ancak son yıllarda sağlık sisteminin daha modern hale gelmesiyle SGK’nın vermiş olduğu sigorta hizmeti yeterli olmamaktadır. Bu nedenle ortaya çıkan ve oldukça önemli olan özel sigorta hizmeti gün geçtikçe daha da popüler olarak insanlar tarafından tercih ediliyor. SGK’nın yetersiz olduğu noktalarda da hizmet verebilen özel sağlık sigortaları her kesime hitap etmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası olarak ifade edilen bu özel sigorta türü ile her bireyin sağlığım tamam demesi amaçlanmaktadır.

Özel sağlık sigortası yapılan anlaşmalar ile birçok özel kurum ve SGK kurumlarında kullanılabilmektedir. Hastanelerin yüksek muayene ücretlerinin önüne geçerek sağlık imkânlarından her bireyin yararlanmasını sağlayan hizmet tamamlayıcı sağlık sigortası olarak bilinmektedir. Bu sigorta sayesinde hastanelerden alınan yüksek muayene ve ek hizmet ücretlerinin önüne geçiliyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında özel hastanelerden alınan fark ücretine de dur denilebiliyor. Bu sigorta kapsamında muayene ücreti olarak SGK tarafından belirtilen yalnızca 12 Türk Lirası ödenmektedir. Ayrıca muayene sonrasında oluşabilecek tahlil, MR ve benzeri tetkikler için de ekstra hizmet ücreti de ödenmemektedir. Ülkemizde MR ve Kan Tahlil ücretlerinin ortalama 400 ile 600 Türk Lirası gibi yüksek bir seviyede olması da tamamlayıcı sigorta hizmetinin gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Dünya genelinde sigorta hizmetinden yararlanan insanların sayısı oldukça fazla olmasına rağmen ülkemizde bu miktar %15 seviyelerinde olması oldukça düşündürücüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise bu önemli açığı kapatmak için her bütçeye uygun olarak geliştiriliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası olarak özel sağlık sigortası kategorisine giren ve kişiye özel belirli ücretler ile sağlanan önemli bir hizmettir. Üstelik bu hizmette prim ücretleri de kredi kartı kullanılarak 8 taksitte ödenebilmektedir. Her yıl yenilenen Tamamlayıcı sağlık sigortası sigortası, 55 yaşın altındaki kişilerde 3 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde uygulanması halinde ömür boyu yenileme garantisi de sunmaktadır. Ayrıca diğer özel sağlık sigortalarından bir farkı da, 18 yaş altındaki çocukların tek başlarına sigortalanabilir olması.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası son yıllarda sigortacılık sektörüne önem kazandıran bir hizmettir. Devlet tarafından sağlanan sigorta hizmetinin yeterli olmaması ve çeşitli sorunları olmamasına karşın ortaya çıkarılan bu hizmet tamamen yasal ve 55 yaşın altındaki bireylerin için oldukça yararlıdır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamı ile yıl boyunca 8 defa ayakta muayene hizmetinden yararlanılabilmektedir. Ayrıca bu sigorta ile yatarak tedavilerde de herhangi bir limit bulunmuyor.

Kısaca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK’lı Anlaşmalı Özel Hastanelerde Gittiğiniz Zaman Ortaya Çıkan Fark Ücretlerini Sizlere Ödetmeyen Bir Sağlık Sigortasıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Almak İçin ; www.tamamlayicisagligim.com adresinden ücretsiz teklif alabilirsiniz
07-06-2015 20:12
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS