Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reiki Eğitimleri
Yazar Mesaj
sayginnlp Çevrimdışı
Member
***

Mesajlar: 177
Üyelik Tarihi: 16-08-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 12
Yaşam Puanı: 68 / 283
Yetenek Puanı: 59 / 1,670
Deneyim: 35 / 100
Mesaj: #1
Reiki Eğitimleri
Sözcük anlamı, Japonca ‘da, "Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi" dir. Reiki iki farklı Japonca kelimenin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. REI evren anlamına gelir. KI ise ruh, yaşam gücü enerjisi demektir. Bu iki Japonca kelime aynı zamanda aydınlanma demektir.

Reiki insan vücudundan geçerken özellikle ihtiyacı olan bölgelere şifa verir. insan vücudu parça parça değildir, bütün organlar birbirine bağlı olarak çalışır, o nedenle reiki verirken bütün vücuda verilmelidir. Ama reiki vücutta ona nerede ihtiyaç var ise o kısımda daha etkili çalışır, omuzları agriyan bir kişinin vücuduna reiki verildiği zaman, enerji omuzlarda daha çok yoğunlaşır.

Reiki ellerin bedenin üstüne konularak veya uzaktan kendine ya da başkalarına enerji aktarılması ile kullanılır. Ellerinizle dokunarak veya uzaktan kendinizi veya başkalarını iyileştirmenizi sağlar. Reiki veren kişi genellikle bas bölgesinden, beyin, hipofiz bezi, beyincik üzerinden, karin bölgesinden, ayaklar ve dizlerden yoğun olarak reiki enerjisi gönderir. Her insanın içinde yaşamını kontrol eden enerji mevcuttur, önemli olan bu enerjiyi en doğru şekilde kullanabilmektir, bu başarıldığı takdirde ruhsal veya fiziksel rahatsızlar daha kolay tedavi edilebilir.
Reiki her zaman çok emniyetlidir, kişiye hiçbir zarar vermez, rahatsızlığı olan kişi ihtiyacı kadar olan enerjiyi, vücudunun ihtiyacı olan bölgelerine alır.

Reiki her zaman en doğru bicimde yardımcı olur, uygulanan insanın ihtiyacına göre yarar sağlar. Reiki uygulayıcısı bu güçlü enerjiye yalnızca kanal olur. Uygulanan kişiden, uygulayana kotu bir enerjinin geçmesi mevzubahis değildir. Reiki sırasında kendi yaşam enerjinizi kullanmazsınız yani reiki şifacının enerjisini kullanmaz . Ulu kaynaktan gelen enerji sizin tarafınızdan uygulanana akar.

Reiki tek başına bir tedavi değil, tamamlayıcı bir yöntemdir, alternatif tıp yöntemi değildir, tıbbi müdahalelerin yerine geçmez. Tıp tedavilerinin olumsuz yan etkilerini azaltır, tedavinin olumlu sonuçlarının gelişmesine yardımcı olur.

Psikolojik sıkıntıların pek çok fiziksel hastalığın nedeni olduğu artık bilinmektedir, enerji kanallarımızda bu sıkıntılar sonucu meydana gelen tıkanıklıkların açılmasını sağlayan stresi azaltan, rahatlama sağlayan reiki, hastalıkların ortadan kalkmasına yardım eder. Şifa için kullanılan bütün sistemlerle uyumludur, birlikte çalışır, iyileşme etkisini artırır, hızlandırır.

USUI REIKI ILE KENDINE VE BAŞKALARINA NASIL ŞİFA VERILIR?

Reiki uygulanacak kişi rahat bir şekilde, uzun bir masaya genellikle sırt ustu yatırılır. Eğer problemli bölge sırtında veya vücudunun arka kısmında ise yüzükoyun da yatırılabilir. Reiki alıcısının kolları ve bacakları vücuda paralel olarak uzanmış olmalıdır, çünkü kol ve bacaklar paralel olmaz, birbirine kavuşturulmuş şekilde olursa enerji tam olarak vücutta akamaz. Reiki veren kişiler ise masanın etrafındaki sandalyelere rahat bir şekilde oturabilirler.

Genellikle vericilerden 1 kişi bas kısmında, 2 kişi karşılıklı karin bölgesinde, 1 kişide ayakların ucunda oturur, yani masanın 4 kenarında 4 kişi. 4 kişi bulunamazsa 3 kişide reiki verebilir, o zaman karin kısmından 1 kişi reiki verir.
Kişi sayesinin çok olması gönderilen enerji miktarının artmasına neden olduğu için daha etkili kabul edilir ama fazla uygulayıcı yoksa 1 kişide yalnız başına reiki gönderebilir.

Bir reiki seansı 20 dakika sürer. Eller vücudun bikini giyildiğinde kapanan kısımları olmamak kaydı ile değişik bölgelerine konur ve uygulayıcıdan uygulanana enerji akması sağlanır. Eller ya vücuda değdirilir yada 10 cm. kadar uzaktan tutulur, bu uygulayan kişinin kararına kalemistir, şifa verme etkisi her ikisinde de aynıdır. Eller her bir pozisyonda aşağı yukarı 4-5 dakika durur. Reiki engellenmiş enerjinin vücutta kolayca akmasını sağlayarak vücudun gevşemesini, rahatlamasını sağlar. Reiki seansları, Reiki alan kişi normal giyinik iken yapılır.

Kendi kendine reiki vermek de insanın çok rahatlamasını sağlar ve her zaman, her yerde kolayca uygulanabilir. Eller bulunulan ortama göre vücudun koyulabilecek en uygun yerine konur ve Reiki vermeye başlanır. Herkes başka bir kişiye reiki verebilir, eğitime gerek yoktur ancak kişinin kendine şifa verebilmesi için birinci asama Reiki eğitimini almış olması lazımdır, bu eğitim ile öğretmen tarafından öğrencinin ellerindeki çakralar açılır, öğrenci kendi kendine reiki enerjisi verebilir duruma getirilir. 

İkinci asama reiki eğitimi alanlar, reiki sembollerini kullanarak gönderdikleri enerji akimini daha etkili hale getirebilirler. Uzak bir mesafeye ki bu dünyanın obur ucunda olabilir, geçmiş veya gelecek zamana reiki enerjisi gönderebilirler. Üçüncü asama reiki eğitimini bitiren kişiler ise Reiki ustası veya diğer bir deyişle Reiki Master'i olurlar.

Reiki ile yalnız fiziksel rahatsızlıklar değil, ruhsal rahatsızlıklar, zayıf karakter, sigara, içki gibi bağımlı davranışlar, aşırı yeme, kararsızlık, sinirlilik, evham, kuşku gibi kişinin engelleyemediği olumsuz davranışları da tedavi edilebilir. Reikiyi kadın erkek, genç yaşlı, çocuk erişkin, eğitimli cahil herkes çok çabuk olarak öğrenebilir, kendine ve başkalarına reiki uygulayabilir.

REİKİ EGİTİMİ NEDİR?
Reiki eğitimi üç aşamada tamamlanır ve bu asamalar birbirini tamamlayıcı niteliktedir. Reiki eğitime katılmak için önceden ruhsal gelişim eğitimi yapmış olmak ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Reiki hocası tarafından öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile öğrencinin taç, kalp ve el çakraları açılır. Enerji aktarımı genellikle güç verme yada el verme olarak anılır. El verme bir Reiki ustası tarafından öğrencide bulunan bu enerjiyi uyandırmak için yapılan bir işlemdir.

Bu evrensel yaşam enerjisi her zaman ve hepimizde vardır. Yani el verme bizde olan bir şeyi bize geri vermektedir. Öğretmeniniz size Reiki verdiği zaman, yaptığı tek şey zaten sizde olan şeyin farkına varmanızı sağlamaktır. Her zaman çevrenizde olan fakat sizin farkına varamadığınız bir şey göstermeye benzer.

Aktarım işlemi yapıldıktan sonra insan hayatinin sonuna kadar bu enerjiye sahip olur. Eğitim aldıktan sonra öğrencinin yapacağı tek şey, tedavi uygulanacak kişinin üzerine reiki esaslarının öğrettiği şekilde ellerini koymak ve şifa dilemektir.

Reiki eğitimi tamamlandığı zaman kişi üzerinde tam bir şifa ve ruhsal gelişim sistemi oluşur ancak reiki almak yada vermek insana ruhsal güçler vermez. Reiki verenin görevi yalnızca Reiki ‘ye kanallık etmektir. Herkes her düzeyin eğitimine uygundur.

Eğitime devam etmek veya istediği noktada bırakmak kişinin kendi tercihidir. Ancak usta seviyesinde eğitim almak
için öğrencinin değil, öğretmenin ona teklif etmesi gerekir. Çünkü öğrencinin usta yani Reiki Master'i olabilmesi için karar öğretmene aittir, öğrencisinin bu seviyeye uygun hale geldiğini öğretmen hissettiği zaman bu seviyeyi ona verir.

El verme stilleri ustadan ustaya değişmektedir. Genellikle sessiz ve loş bir ortamda bir sandalyede sırtınız dik olarak ve iki eliniz birbirine bitişik göğsünüzün hizasından duracak şekilde, gasho pozisyonunda oturmanız istenir. Öğretmen genellikle bir sure sessiz kalınmasını ve meditasyon yapılmasını ister.

Birçok öğretmen inisiasyon sırasında ellerini omuzlarınıza, basınıza ve ellerinize koyar. Taç çakranızı acar, elleri ile reiki sembolleri başınızın üzerine ve ellerinize çizer. Inisiasyonun sonunda ise taç çakranızı kapatmadan auranizi düzeltir, kapatır, sizin ve kendisinin enerji bağlantısını keser.

Reiki eğitimleri grup halinde verilebildiği gibi, sizin zamanınıza uygun tamamen kişisel özel eğitim de verilebilmektedir. Reiki eğitimi almak için herhangi bir ön şart gerekmez ve her yaş için uygundur.

Birinci Derece Reiki eğitimi ve inisiyasyonu yaklaşık 5 saat sürmektedir. Bu eğitim süresince gerekli ders notları ve kaynak malzeme verilmektedir. Ayrıca aura taraması, çakraların açılması yapılmakta ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki birinci derece sertifikası da verilmektedir. Bu eğitim ve inisiyasyon sonrasında Reiki kanalı haline gelinir ve hem kendinize hem de başkalarına Reiki verebilirsiniz.

İkinci Derece Reiki eğitimi ve inisiyasyonu da yaklaşık 5 saat sürmektedir. İkinci derece eğitimi için daha önce birinci derecenin alınmış olması gerekir. Bu eğitim süresince gerekli ikinci derece bilgilerini içeren ders notları ve kaynak malzeme verilmektedir. Ayrıca aura taraması tekniği, çakraların dengelenmesi, sembollerle çalışma ve uygulamalı eğitim verilmektedir.

Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki ikinci derece sertifikası da verilmektedir. Bu derecede Reiki enerjisinin gücünü arttırma, mental çalışma, uzaktan şifa gönderme yetileri kazanıldığından Reiki'nin şifa gücüne kanallık eden pek çok kişi için yeterli görülmekte ve Reiki'nin öğreti boyutundaki tüm bilgisine sahip olunduğundan Reiki pratisyeni şifacı olarak çalışma imkanı sağlamaktadır.

İkinci derecenin eğitimini almak için birinci derecenin de aynı Master'dan alınmış olması gerekmemektedir.
Üçüncü Derece/ Kişisel Master'lık Reiki Eğitimi ve inisiyasyonu, adayın yapısına, Reiki ile sürdürdüğü yaşantısına ve istekliliğine bağlı olarak değişen bir program dahilinde verilmektedir ve süresi değişkendir. Bu eğitim süresince Master'la birebir çalışma söz konusudur.

Özellikle Master sembolünün kullanımı, rehberlerle çalışma, teşhis ve tedavisi tıbben çok zor ve çaresiz hastalık ve rahatsızlıklara yönelik spesifik şifa teknikleri gibi özel uygulamalar üzerinde çalışılır. Bu eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki Kişisel Master sertifikası da verilmektedir. Bu dereceye sahip olan Master, en zorlu vakalarda dahi başarılı olabilecek yeterliliğe sahip olur ancak Reiki eğitimi ve inisiyasyonu veremez.

Üçüncü Derece/ Master-Öğretmenlik Reiki Eğitimi ve inisiyasyonu, adayın yapısına, Reiki ile sürdürdüğü yaşantısına ve istekliliğine bağlı olarak değişen bir program dahilinde verilmektedir ve süresi değişkendir. Bu eğitim süresince Master'la birebir çalışma söz konusudur.

Master/Öğretmenlik için Eğitimi verecek olan Master'ın adayda gereken potansiyeli görmesi, yaşantısında Reiki'nin önemli bir yer tutacağına inanması ve eğitim için kabulü gerekir. Bu eğitim süresince aday Master olarak inisiye edilir ve inisiyasyon yöntemi öğretilir.

Ayrıca defalarca farklı derecelerin inisiyasyonlarına katılır, kendisi de farklı derecelerin inisiyasyonlarını Master'ının denetiminde gerçekleştirir. Bunların yanısıra her derecenin teorik ve pratik eğitimlerinin verilmesinde asistanlık yapar, eğitim akışı ve yapısı konusunda yeterliliğini geliştirir. Eğitim süresi boyunca farklı türlerdeki hastalık ve rahatsızlıklar üzerinde de Master'la birlikte tedavilere katılır, teşhis ve tedavi deneyimini arttırır.

Master adayının kişisel gelişiminin hedeflendiği eğitim süreci sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki Master sertifikasına hak kazanır. Bu dereceye sahip olan Master, her türlü tedavi için çalışabildiği gibi, artık her derecede Reiki eğitimi verebilir, inisiyasyonlarını yapabilir, sertifika verebilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
Reiki Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Reiki eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.
İzmir Karşıyaka Reiki eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999- 0 (532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya veya Denizli Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Reiki eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.
01-08-2016 17:54
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS