Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psikolog Bilge Açıkgöz
Yazar Mesaj
Gray Çevrimdışı
Junior Member
**

Mesajlar: 2
Üyelik Tarihi: 29-09-2016
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 1
Yaşam Puanı: 0 / 0
Yetenek Puanı: 0 / 1
Deneyim: 2 / 100
Mesaj: #1
Psikolog Bilge Açıkgöz
[/b] 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Mezuniyetin ardından özel eğitim ve rehabilitasyon alanında, farklı gelişen bireylere yönelik psikoterapi ve engelli ailelerine yönelik danışmanlık hizmetleri konularında çalışmalar yaptı. Aynı zamanda, psikolojik danışma merkezlerinde çocuk psikoterapisi alanında çalışmalarını da sürdürdü. 2008-2010 yılları arasında Edirne Devlet Hastanesi’nde, poliklinik ve yatan hasta servislerinde psikolojik test uygulamaları ve psikoterapi çalışmaları yaptı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi’nde “Çift ve Aile Danışmanlığı” eğitimini tamamladı. 2012 Yılında Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans programına, 2013 yılında aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başladı. Klinik Yüksek Lisans süresince yetişkin psikoterapileri alanında eğitimler ve süpervizyonlar aldı. Psikolog Yüksek Lisans programını “Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Depresyon Arasındaki İlişkide Ontolojik İyi oluşun ve Dile Duyulan İnancın Aracılık Etkileri” konusunda yazdığı tez ile tamamladı. Oyun Terapisi, Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi, Sistemik Terapi, Dinamik psikoterapi, Grup terapisi eğitimleri yanı sıra, MMPI, WISC-R, AGTE, Bender-gestalt, Pea-body, D2 dikkat testi, Resim Çiz testleri, Peri Masalları testleri, CAT testleri konusunda eğitimler almıştır.
[Resim: bilge_logo1.png]

travma psikoloji ve terapisi
Travma terapisi İnsanlar korku ve dehşet duyguları uyandıracak düzeyde yaşamı tehdit eden olaylar sonrasında bir takım psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir. Travmatik olayların ardından gelişebilen bu problemler genel olarak psikolojik travma olarak adlandırılır.

İnsanların travmatik olaylardan etkilenimleri farklıdır. Bazı insanlar hızla eski ruhsal dengesine dönerken, bazı insanlar travmatik deneyimin olumsuz etkilerini taşımaya devam ederler. Bu farkları ortaya çıkaran birçok etkenden söz edebiliriz. Travmatik olayın şiddeti, süresi, niteliği gibi olaya ilişkin özelliklerle birlikte kişisel özellikler de sonrasında yaşanan sorunları etkileyebilmektedir.

Travma psikoloji[b] travma geçiren bireylere uygulanan bir psikoterapi yöntemidir. Bu terapinin işleyişi, danışanın yaşına, yaşadığı sorunlara, kişisel özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.
29-09-2016 13:54
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS