Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NLP EĞİTİMİ
Yazar Mesaj
sayginnlp Çevrimdışı
Member
***

Mesajlar: 177
Üyelik Tarihi: 16-08-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 12
Yaşam Puanı: 68 / 283
Yetenek Puanı: 59 / 1,679
Deneyim: 35 / 100
Mesaj: #1
NLP EĞİTİMİ
Uzmanlar, normal insanların mevcut beyin kapasitelerinin çok azını, bazı uzmanlar ancak %1 kadarını kullanabildiğini söylemektedirler.

Bu durumda beynimizi, kullanılmayan, yaklaşık % 99 kapasitesiyle beraber, uyuyan bir deve benzetmek yanlış olmasa gerek. Demek geride, kullanılmayı bekleyen muazzam bir kapasite var. Peki, beyin potansiyelinin neden bu kadar azı kullanılmaktadır?

Bunun temel sebeplerinin başında, beynin nasıl çalıştığının, yakın zamanlara kadar bilinememesi geliyor. Yani, zihinsel yeteneğimizle ilgili sorunlar, beynin kapasite eksikliğinden değil, onu nasıl kullanacağımızı bilmeyişimizden kaynaklanıyor.

Dünyanın en karmaşık bilgisayarı insan beynidir ve bu kadar karmaşık bir mekanizmanın nasıl çalıştığı ile ilgili hiçbir bilgi doğarken bize verilmiyor. Oysa evinize aldığınız küçücük bir elektronik alet bile içinde bir kullanma kılavuzu ile geliyor.

İşte NLP bize beynimizin ‘’Kullanma Kılavuzunu’’ veriyor. İlk aldığım NLP eğitiminde eşimin bana neden çiçek almadığını keşfettiğimde hazine bulmuş gibi oldum. Çünkü eşim bir dokunsal algılayandı ve görsel bir jesti düşünemezdi.

Oysa ben görsel olduğu için ondan çiçek bekliyordum. Ben de eşimin duygusal jestler beklediğini keşfetmiş oldum. Ve daha sonra NLP Uzmanı olarak çalışmaya başladığımda bana gelen danışanlarımda da yalnızca şu küçücük bilginin bile eksik olması nedeniyle aile içinde ne kadar sorunlar yaşadıklarını gördüm.

Şu durumlar size ne kadar tanıdık geliyor:
Ø Siz hiç söylediğiniz bir şeyin karşınızdaki tarafından yanlış anlaşıldığını deneyimlediniz mi?
Ø Ya da bir türlü anlayamadığınız söyledikleri size hep ters gelen insanlar oldu mu hayatınızda?
Ø Patronunuzla konuşmaya gittiğinizde kafanızdaki şeylerin hiç birini söyleyemediğinizi hissettiğiniz oldu mu?
Ø Konuştuğunuz sürece söylediklerinizin aslında demek istediklerinizi anlatamadığını fark ettiğiniz oldu mu hiç?
Ø Söylediğiniz şeylerle aynı fikirde olmasalar da bazı kişilerle nasıl oluyor da uyum içinde oluyorsunuz?
Ø Nasıl oluyor da bazı insanlarla saatlerce konuşuyorsunuz ve zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmıyorsunuz?
İşte bütün bu iletişim çatışmaları bile nasıl bir algılama ve iletişim sistemine sahip olduğumuzu bilmemekten kaynaklanıyor.

Peki, nedir bu NLP?
Neuro (nöro)-Linguistic (Linguistic)- Programming (Programlama); bir diğer ifade ile Beyin Dilini Programlama olarak tanımlanan NLP, insanları anlamak ve etkilemek için oluşturulan psikolojik yetiler olup, modern dünyadaki en gelişmiş insan davranışı değişim teknolojisidir.

Yaptıklarını mükemmel yapan insanların modellenerek bu modellerin diğer insanlara aktarılması ilkesinden yola çıkar. Neuro Linguistik Programlama zihin ve dil arasındaki etkileşimin davranışlara nasıl yansıdığını tarif eder.

Nöro: Zihinsel süreçlerinizle ilgilidir. Beyin ya da daha sık kullanımıyla nöroloji ya da tüm vücudu saran sinir sistemidir. Nörolojik süreçler olan görme, duyma, hissetme, tat ve koku alma duyularımızla –dış dünyayı algılamanın yanı sıra içsel düşünme süreçlerinde de kullandığımız duyularla– ilgilidir.

Linguistic: Konuştuğunuz dil ve dilin yapısıdır. Dilin düşüncelerimizi ve diğerlerinin düşüncelerini nasıl etkilediğini açıklar. NLP, daha iyi düşünmek ve daha başarılı davranışlar geliştirmek için günlük dili kullanmamıza yardımcı olur.

Programlama: Davranışlarımızla ilgilidir. Düşüncelerimizin ve vücudumuzun her zamanki faaliyetleridir. Bir bilgisayarın özel şeyleri yapacak şekilde programlanması gibi, kendi düşünce ve davranışlarımızı nasıl programlayabileceğimizi gösterir.

Bu eğitime katılarak olumsuz zihinsel kalıplarınızı yenileriyle değiştirin, kendiniz ve çevrenizle olan iletişiminizi güçlendirin ve potansiyelinizi daha etkin kullanarak hedefleriniz doğrultusunda ilerleyin.

NLP Eğitimini Nasıl Öğreneceksiniz?


İnsan beyninin değişim ve gelişim ile ilgili işleyiş sürecini anlamak.
Değişim için size özel mesajları beyninize nasıl göndereceğinizi öğrenmek.
İnsanların karar verme süreçleri ile ilgili bilgi sahibi olarak iletişiminizi güçlendirmek, Kendinizde ve dolayısıyla çevrenizde değişime neden olacak ateşleyici gücü oluşturmak.

Bilinçli sistemin gücünü istenmeyen bilinçaltı mesajları değiştirmek için kullanmak.
Etkili iletişim ile ilgili temel becerileri kazanmak ve bu becerileri nasıl geliştirebileceğini öğrenmek.

NLP Eğitimi Neler Kazanacaksınız?
Kendinizde ve diğer insanlarda yaratıcı olmayan davranışları değiştirmeyi öğrenmek.

Kendiniz veya grubunuz için uygulanması kolay, değişim saylayabilecek, tekrar edilmesi mümkün olan bir sistem oluşturulabilir.

Değişimden gelen mücadeleyi başarıya ulaşmak için yakıt olarak kullanabilmek.
Değişim için bir beceri kazanmak ve bu güçlü modelin nasıl uygulanacağını öğrenmek.

Başarıya ulaşmanızın önündeki engelleri tespit edebilmek ve bu engelleri asabilmek için size özel metotlar geliştirebilmek.

NLP Eğitimine Kimler Katılabilir?


Çalışanları, is arkadaşları ve çevresiyle iletişimini güçlendirmek isteyen, başarıya giden yolda doğru ve verimli adımlar atmak isteyen, olumsuz davranış kalıplarını değiştirerek bunları hedefleri doğrultusunda yakıt olarak kullanma becerisini kazanmak isteyen herkes katılabilir. Is, sosyal ve öğrencilik hayatından basariyi yakalamak isteyen, yasam kalitesini arttırma arzusu olan ve gelişimi arzulayan herkes için uygundur.

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999- 0 (532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.
12-07-2016 18:33
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS