Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mühendislik Mesleğinin Avantajları - Hüsnü Ünver
Yazar Mesaj
SeOptimizasyon Çevrimdışı
Senior Member
****

Mesajlar: 571
Üyelik Tarihi: 15-09-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 21
Yaşam Puanı: 403 / 523
Yetenek Puanı: 190 / 3,107
Deneyim: 94 / 100
Mesaj: #1
Mühendislik Mesleğinin Avantajları - Hüsnü Ünver
Birçok alt kolu bulunan mühendislik oldukça avantajlı bir meslek dalı olmakla, bu alana ilişkin seçtiğiniz alt kola istinaden hayatın her alanınında bilgi sahibi olmanız mümkün olmaktadır. Bir bilgisayar mühendisi veya bir kimya mühendisi, sistemlerin nasıl oluştuğunu, yapılan her işin ne şekilde yapıldığını rahatça tespit edebilmekte ve bu konuda pratik bir hayatı oldukça rahat bir şekilde sağlayabilmektedir. Mühendislik mesleği teorik bilgilerle kalmamalı ve muhakkak pratik bilgilerle şekillendirilmelidir diyen mühendis Hüsnü Ünver, her mühendislik dalının ayrı bir öneminin olduğunu, bu mühendislik dallarının hayatı kolaylaştırmak için birçok katkı sunduğunu belirterek, pratik anlamda ortaya konulan örneklerin öneminden söz etti.

Sistemliliğin gerekliliğini savunan Hüsnü Ünver söyleşisi
Bu konuda etik kurallara ve ilkelere bağlı hareket eden mühendislerin, mühendislik mesleğinin avantajlarından rahatça yararlanabileceğini söyleyen Ünver; mesleğin alt kollarını da kapsayan genel ifade olan mühendislik teriminin birçok avantajının olduğunu belirtti.
Hayatın her alanında sistemli olmanın gerekliliğini savunan Hüsnü Ünver, mühendislik alanında da şirketlerin ve kişilerin sistemli bir şekilde çalışmasını, aksi takdirde olumsuz sonuçlarla karşılaşılabileceğini belirtti. Bu nedenle mühendislik mesleğinin en büyük avantajının, sistemli çalışma sonucu insanların hayatını daha kolaylaştırmak olduğunu söyleyen Ünver; mühendisliğin avantajlarının saymakla bitemeyeceğini, her alanın kendi içerisinde avantajının bulunduğunu ancak genel itibariyle mühendisliğinin insanların hayatını kolaylaştırmak amacıyla ortaya çıkardığı ürünlerin, en büyük avantaj olduğunu belirtti.

Hüsnü Ünver'in öncüsü olduğu yeni bir ekol: Üretici mühendislik

Mühendisliğin sürekli olarak yaratıcılığı beslediğini belirten Hüsnü Ünver, hali hazırda var olan bir ürünün sürekli geliştirilmesini sağlayan mühendisliğin oldukça önemli olduğunu söyleyerek, bir ürünün geliştirilmesinin maliyetini, yapım aşamasını, tasarlanmasını düşünmenin yaratıcılığa oldukça önemli bir katkısının olduğunu söyleyerek, mühendisliğin hangi dalı olursa olsun, mühendislerin, normal hayatlarında da yaratıcılıklarına katkısı olan mesleklerinin herkes için oldukça önemli olduğunu vurguladı.
15-04-2016 13:24
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS