Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mersin haber
Yazar Mesaj
necati3333 Çevrimdışı
Junior Member
**

Mesajlar: 12
Üyelik Tarihi: 25-02-2016
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 2
Yaşam Puanı: 0 / 31
Yetenek Puanı: 4 / 144
Deneyim: 25 / 100
Mesaj: #1
Mersin haber
Mersin milyonların yaşadığı, Türkiye'nin en önemli ve en büyük şehirlerinden birisidir.Özellikle limanı ve ulaşım koşulları, ticari önemi ve gelişmekte olan sanayisiyle Mersin önemli roller üstlenen en önemli Büyükşehir illerindendir.
Mersin'e son yıllarda yaşanan göç ile, özellikle istihdah ve iş konularının üzerinde durularak, işsizliği azaltmaya yönelik büyük ve geniş çaplı müdahaleler yapılmaktadır.

Mersin Haberciliği ve yerel basın
Mersin haberleri okumak isteyen kişiler ve Mersin'de yaşanan olaylardan haberdar olmak isteyenler artık yerel basına önem vermeye başladı.Yerel basında birçok proje olmasına rağmen, bir türlü ulusal basın profesyonelliğini ve çizgisini henüz yakalamış bir basın kuruluşu günümüzde yok denecek kadar az.Böyle durumda insanlar artık internet medyasına yani internet gazeteciliğine yönelmeye başlamış gibi görünüyorlar.
Mersin haber okumak isteyen bireyler, artık ulusal çaplı siteleri tercih etmiyor ve yerel haber sitelerine yöneliyorlar.Çünklü artık haber siteleri daha doğrusu mersin haber siteleri artık profesyonel bir işbirliği ve ulusal çaplı haber sitelerine taş çıkartacak şekilde çalışma yürütmektedirler.Özellikle son zamanlarda büyük çapta ilgi gören mersin haberleri sitesinde yer alan ulusal haberler de diğer haber sitelerinde bile kaynak gösterilmeye başlamıştır.
Artık insanlar hali hazırda basılmış gazeteleri almak yerine, hem maliyet hemde zaman açısından internet medyasını tercih etmeye başladı.Bu durum gerici ve teknolojiye ayak uyduramayan basın mensuplarına ve firmalara olumsuz bir şekilde zarar getirse de, artık günümüzde en kolay haberleşme aracı olan internet medyasını tüm firmaların tanıması ve kullanması gerektiği bilinmektedir.
Mersin'de basın kuruluşları arasında henüz internet gazeteciliğine girmeyen köklü firmalar yoktur.Ancak internet gazeteciliğini ve haberciliğini kişiler ve şahıslar profesyonelce kullanamamaktadırlar.Bunun başındada ücretsiz kullanılan yazılımlar, sitenin özgün olmaması, sitenin takip edilmemesi ve insanların istekleri doğrultusunda hareket edilmemesi gelmektedir.Ücretsiz olarak dağıtılan yazılımlar kısa zaman içinde olmasa da , ileride başınıza büyük işler açabilir.Örneğin haber sitesinde binlerce haberiniz varken birden bire haberleriniz silinebilir.Çünkü bu ücretsiz yazılımı dağıtan siteler aynı zamanda sitenizi kontrol altına almış olabilme ihtimalleri vardır.
Böyle bir durumda yerel haberciliği adım atmak isteyen kişiler, profesyonellerce yazılmış haber scriptlerini tercih etmeli ve diğer rakiplerini iyi tanımalı ve en önemlisi de ulusal haber sitelerini takip ederek yeniliklere açık olmalıdırlar.İnternet haberciliği sürekli gelişmekte ve gelişmekte olan teknoloji yatırımları arasında yer almaktadır.
Mersin haberleri ve haberciliği yapmak isteyen kişiler öncelikle ilgili haber kuruluşlarından fikir sahibi olmalı ve diğer haber kuruluşlarını takip etmelidir.Habercilikte kuruluşlar ve şahıslar birbirini rakip olarak görmemelidir çünkü haber halk için yapılan en önemli bir unsurdur.Mersin'de yayın yapan televizyon kanalları ve internet mersin haberleri siteleri, birbirine destek olarak halkın yerel basına yönelmesine aracılık etmeli, insanların yerel basını okumaya teşvik etmelidirler.
Mersin haber kuruluşları artık yerel basının önem kazanması için birlik ve beraberlik içinde insanları aydınlatacak projeler geliştirmesi gerektiğini bilmelidirler.Mersin haberleri artık önemli ulusal haber siteleriyle yarış halinde olmalıdır.
25-02-2016 21:40
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS