Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lazer Kesim Fiyatları
Yazar Mesaj
seoturuncu Çevrimdışı
Junior Member
**

Mesajlar: 25
Üyelik Tarihi: 30-12-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
1 Mesajına, 1 Teşekkür edildi.

Seviye: 3
Yaşam Puanı: 2 / 68
Yetenek Puanı: 8 / 344
Deneyim: 73 / 100
Mesaj: #1
Lazer Kesim Fiyatları
Lazer Kesim Fiyatları nedir bilir misiniz?

Ekol Lazer Kesim Firması ile sizde eviniz için veya şirketiniz için metal kesme ve kusursuz cnc lazer kesim işleri için ekol lazer ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Kesim Teknolojisi

[Resim: ZY57B0.png]

Lazer ışınları çok eski zamanlardan bu yana bilinmektedir. Teknoloji alanında gelişmeler meydana gelmesinin ardından lazer ışınları elde etmek de oldukça kolaylaşmaktadır. Lazer ışınları daha kolay elde edilebilir hale gelmesi ile, firmalar tarafından da birçok alanda lazer ışınları kullanılabilmektedir. Lazer ışınlarının en çok kullanıldığı sektör, mühendislik olarak bilinmektedir. Özellikle mühendislik sektöründe kesme, delme, kaynak işlemlerinde lazer kesim teknolojilerinden sıklıkla faydalanılmaktadır.

Normal, eski cihazlar ile yapılan üretimlerde üretim hatalarının meydana gelme olasılığı oldukça fazladır. Son teknoloji alanında ön plana çıkan lazer kesim teknolojisi, üretim hatası ihtimallerini en aza indirmektedir. Aynı zamanda lazer kesim teknolojisi, üretim alanında otomasyonu da sağlamaktadır. Birçok firma avantajları nedeni ile lazer kesim makinelerini kullanmaya başlamıştır. Eski tip cihazlara göre, lazer kesim teknolojisi firmalara 24 saat boyunca sürekli üretim yapma, seri üretim yapma fırsatları vermektedir. Böylece maliyet masrafları da önemli ölçüde azalmaktadır.

Lazer Kesim Nasıl Yapılır ? Videomuz

Lazer kesim teknolojilerini kullanan firmalar aynı zamanda çeşitli aparat ve kesme kalıplarından da önemli ölçüde tasarruf etmektedir. Lazer kesimlerde işlemin bütününü makineler halletmektedir. Böylece kesme işlemlerinde insanlar nedeni ile meydana gelen kesim hatalarının oluşma oranı da ortadan kalkmaktadır. Ayrıca, kesilecek olan ürüne temas etmediği için, temastan dolayı meydana gelen kesme esnasında çizik, kırılma, ezilme ihtimalleri ortadan kalkmaktadır.

Lazer kesim teknolojisi, üretici firmaya birçok avantaj kazandırmaktadır. En büyük sağladığı avantaj, aynı kalınlık ve boyutta birden fazla kesimi kısa sürede gerçekleştirme kolaylığıdır. Aynı zamanda lazer kesim sistemleri kullanıldığında üretim hızı da önemli ölçüde artmaktadır. Aynı yer için kesilen parçaların, takım halinde aynı anda kesilebilmesi de üretim açısından büyük bir avantaj kazandırmaktadır.

Lazer ışınlarının oluşturulabilmesi için çeşitli gazların kullanılması gerekmektedir. Lazer kesim makinelerinde oluşturulan lazer ışınlarının veriminde, tercih edilen bu özel gazların kalitesi ve çeşidi önemli rol oynamaktadır. Tam verim alınabilmesi için doğru özel gazların, doğru miktarda kullanıldığından emin olmak gerekmektedir.

Üretim açısından lazer kesim tezgahının yerleşim planı, kesilecek malzemenin ve diğer gazların yüklemesinin doğru yapılması, üretim kalitesini doğrudan etkilemektedir. EN yüksek verim alınmak isteniyorsa, lazer kesim tezgahında tercih edilen sac malzemelerini üst kalite tercih edildiğinden emin olunması gerekmektedir. Kesim kalitesini malzeme kalitesi doğrudan etkilemektedir. Üretim tezgahlarında paslı, düzgün özelliklere sahip olmayan malzemeler tercih edildiğinde istenilen kalitede ürünler alınamamaktadır.

Mühendislik sektörünün yanı sıra Türkiye’de otomotiv sektöründe de lazer kesim teknolojisinden önemli ölçüde faydalanılmaktadır. Otomotiv sektörünün yan sanayisinde hizmet veren firmalar, lazer kesim cihazları ile hizmet vermeye başlamıştır. Hizmetlerinde lazer kesimi tercih eden firmaların üretim kalitesi önemli ölçüde artmış, böylece firmalar rakiplerine de açık ara fark atma imkanı yakalamışlardır.

Lazer makineleri AutoCAD programı ile beraber kullanılmaktadır. Bu nedenle lazer kesim teknolojilerinde programlamanın da önemi büyüktür. Lazer tezgahlarının üzerinde bir ekran yer almaktadır. Bu ekranda simülasyon bulunmaktadır. AutoCAD programı kullanılarak çizim gerçekleştirilmektedir. Kesilmek istenilen ürün çizimi tamamlandıktan sonra, anlatılan işlemler tamamlanır. Bu işlemlerin bitmesinin ardından lazer tezgahında kesim gerçekleştirilebilmektedir. AutoCAD programı kullanılabilmek için, özel bilgi ve eğitim gerekmektedir.

CAD Lazer Kesim

Kesilmek istenilen parçanın imalat resimleri AutoCAD programında çizilebilmektedir. AutoCAD programında iş parçasının resimlerinin çizilebilmesi, üretici firmaya büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu program sayesinde yeni bir tasarım yapmak da mümkün olmaktadır. AutoCAD programında yapılan çizimlerde birkaç kez format değişikliği yapmak gerekmektedir. Fakat iş imalatının resmi veya tasarımı lazer tezgahın kendine ait programda gerçekleştirildiyse bu tür format değiştirme işlemlerine gerek kalmamaktadır.

İş imalat resmi veya tasarımı tamamlandıktan sonra, lazer cihaz üzerinde yerleştirme, kesme aşamasına gelinmektedir. Lazer kesim tezgahının programı çalıştırılarak kesilecek olan parça lazer kesim tezgahında bulunan saç plaka üzerine yerleştirilmektedir. Yerleştirme aşamasında kesilecek olan parçanın kalınlıkları eşit olması şarttır. Kalınlıkları eşit olan bir parça veya daha çok sayıda parçanın yerleştirilmesi mümkün olmaktadır. Eğer bir parça takım halinde kesilmek isteniyorsa, bu yöntem oldukça uygun bir kesme yöntemidir. Yerleştirme işlemi bittikten sonra kesme kuralları belirlenerek, kesme aşamasına geçilmektedir.

CAM Lazer Kesim

Lazer kesim cihazlarında CAM bölümünde, bir veya birden fazla parçanın lazer kesim simülasyonu oluşturulmaktadır. Bu aşamada kişiler, kesme esnasında oluşabilecek bazı hasarların hesaplamalarını yapmaktadır. Lazer tezgah üzerinde bulunan ekran üzerinden, lazer hareketlerini görüntülenebilmektedir. Bu kısımdan takip ederken kesme esnasında olacak lazer hareketlerinin değiştirilmesi mümkün olmaktadır.

Görüntülenen lazer kafa hareketlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Lazer tezgahın kafa hareketlerini belirlerken, meydana gelecek lokal ısınmalara dikkat etmek gerekmektedir.

Lazer kesim tezgahları üzerinde iki farklı program çeşidi görülmektedir. Bu programlardan bir tanesi, parçadan oluşan program olarak bilinmektedir. Çok sayıda üretimi yapılacak ve düzgün ekli parçaların üretilmesinde bu şekilde üretim tercih edilmektedir. Lazer tezgah üzerinde bulunan saç plakaların üzerine sadece bu parçalar yerleştirilmektedir. Program üzerinde simülasyon yapılarak oluşabilecek sorunlar görülmekte, bu sorunlar önceden halledilerek, hatasız üretim yapma imkanı sağlanmaktadır.

Bilinen ikinci program ise sac parçalar üzerine çok sayıda ve birbirinden farklı olarak yapılan programlama türü olarak bilinmektedir. Üretim için kullanılan bu programda asimetrik parçalar arasına ve yan taraflarına diğer küçük parçalar yerleştirilebilmektedir. Böylece en az fireyi veren program olarak da bilinmektedir. Bu program kullanılarak bir sac plaka üzerine çok sayıda parça yerleştirilebilmektedir.

kaynak:
http://www.ekollazer.com/lazer-kesim/

seoturuncu.com
20-09-2016 15:03
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS