Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir NLP Eğitimi ve Kursları
Yazar Mesaj
enzameseren Çevrimdışı
Junior Member
**

Mesajlar: 4
Üyelik Tarihi: 03-12-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 1
Yaşam Puanı: 0 / 5
Yetenek Puanı: 1 / 27
Deneyim: 21 / 100
Mesaj: #1
İzmir NLP Eğitimi ve Kursları
NLP eğitimlerini her yerde görüyoruz. Artık NLP televizyon programlarında, evlilik programlarında dahi var. Peki NLP nasıl bir şeydir ki herkese ulaşabiliyor ? Nasıl bu kadar kolay algılanıyor? NLP eğitimlerini almak ve özümsemek bu kadar kolay mı ? Ya da bir insan bu kadar kısa sürede değişir mi ?
Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası NLP ile o kadar kolay ki. NLP’nin adının nereden geldiği bence çok da önemli değil. Biliyoruz zaten zihin beden programlaması vs vs. Günlük hayatta, iş hayatında hatta ilişkilerimizde aslında bilmeden NLP’yi kullanıyoruz. NLP bu farkındalığımızın ve fazlasının artmasını sağlayarak yaşam kalitemizin artmasını sağlıyor. NLP sayesinde zihnimizin nasıl çalıştığını, dünyayı nasıl algıladığımızı, alışkanlıklarımızı, bağımlılıklarımızı ve bilinçdışı davranışlarımızı nasıl oluştuğunu fark ederiz. Aynı şekilde zihnimizde olmasını ve kullanmak istemediğimiz düşünce, inanç, davranış, duygu ve hayatı algılayış biçimlerimizi de değiştirebiliriz. Yani NLP beyni yeniden programlama diyebiliriz.
NLP eğitimi alan insanlar hayatı algılayış biçimleri hızlı bir biçimde değişir. Tabi ki herkes aynı olaya aynı tepkiyi vermediğinden herkeste aynı hızda değişmez. Bunun nedeni hepimizin zihninde farklı düşünceler, farklı düşünceler, farklı inançlar, farklı duyguların var olmasıdır. NLP istemediğimiz sonuçlar aldığımızda devreye girer. İstemediğimiz sonuçlar almamızın nedeni düşünce şeklimizden kaynaklanır. Düşünce şeklimizi NLP eğitimleri ile olumsuz olanları olumlu olanlarla değiştirirsek aldığımız sonuçları da değiştiririz.
NLP eğitimi insana NLP’nin temeli olan modellemeyi öğretir. Bu modellemeler kullanılarak kişinin kendisinin neden böyle olduğunu, kendisini tanımasını ve içindeki potansiyel gücü fark edip kullanması öğretilir. Buradaki tek amaç kişinin yaşam kalitesini artırmak. Çoğumuz soruna odaklanır ve sorunu düşünürüz. Ancak çözümün ne olduğunu bilmesek bile beyinin algısını çözmeye yönlendirdiğimizde beyin, çözüm adaklı çalışır. Bu durum bir nevi algıda seçicilik yaratır ve alacağımız sonucu değiştiririz. NLP’ yi öğrenmek zihnimizi daha verimli kullanmayı öğrenmektir.
Detaylı bilgi için:
http://www.wozox.com
Telefon: +90 (232) 484 39 27
Mobil: +90 (532) 398 37 00
E-Posta: info@wozox.com
03-12-2015 18:07
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS