Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İşyeri Hekimi
Yazar Mesaj
kombici Çevrimiçi
Posting Freak
*****

Mesajlar: 1,494
Üyelik Tarihi: 05-01-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.

Seviye: 32
Yaşam Puanı: 799 / 799
Yetenek Puanı: 498 / 6,339
Deneyim: 96 / 100
Mesaj: #1
İşyeri Hekimi
İş yeri hekimi, işle ilgili hastalık veya yaralanma gibi durumlarda hastaların tedavisini yapan uzmanlaşmış lisanslı doktorlardır. Bu profesyonel insanlar iş yerinde karşılaşabilecekleri fiziksel tehlikeler ile genel tıp bilgisini birleştirir. Doktorlar işyerinde riskleri anlamak için iş güvenliği uzmanları, doğrudan tanı ve tedavi ile yakın bir çalışma sürdürür. Bazı şantiye koşullarını izlemek ve hemen çalışanları tedavi etmek için özel şirketler tarafından istihdam edilir. Çoğu iş sağlığı doktorlarının kendi uygulamaları bulunur.
Birçok iş sağlığı doktoru işin önemli bir kısmında türlü potansiyel iş tehlikelerini belirler ve risk altında çalışanları ile düzenli check up yapma gibi koruyucu hekimlik teknikleri kullanır. İşyeri hekimi, işçilerin karşılaşabilecekleri riskleri analiz eder. Tesislerdeki sorunları bulmak için işyerini ziyaret eder. Bu ziyaretler aşırı gürültü, kirli hava ya da tehlikeli makine içerebilen yerlere de yapılır. Hekimler çalışanların sağlığı üzerinde stres ve yorgunluk etkilerini dikkate alır. Düzenli şekilde işçilerle toplantı yapar, doktorlar sağlık koşullarında değişiklikleri izlemek, hastalık ve yaralanmaları önlemek için en iyi yolu belirler.
İşyeri Hekimi Konumları
İşyeri hekimi, randevu olarak hasta görme ile özel ofislerde de çalışabilir. Hekimler insan sağlığı anlayışlarının yanı sıra sağlık sorunları teşhis etmek, işyeri tehlikelerinde kendi uzmanlık bilgilerini uygulamak gibi yöntemler ile çalışır. Mümkün olan en iyi bakımı sağlamak için kömür madencileri gibi çok özel nüfusları da vardır. Madencilerde toz parçacıklarının yanı sıra büyük madencilik ekipmanları genel emniyetlerine de bakar. Madencilerin teneffüs ettikleri havada akciğer hasarı potansiyeli olup olmadığını inceler. Uzun süreli akciğer sorunları ilerlemesinde akciğer kapasitesini izler ve takip eder. Bunun için özel tıbbi donanıma sahiptir.
Çoğu ülkede, iş yeri hekimi olmak isteyen insanların akredite üniversitelerden ileri derece başarı elde etmesi gerekir. Çoğu işyeri hekimi tıp fakültesi programlarında lisansüstü derslerinden en az dört yıllık eğitim alır. Yeni doktorlar genellikle altı yıllık okullardan mezundur ve genel hastanelerde iki yıllık stajı tamamlamak zorundadır. Yeni bir doktor işin özelliklerine aşina olur ve böylece bir iş sağlığı doktoru uygulamasını tamamlanmış sayılır.

iç mimar
makam odası
23-10-2015 00:33
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS