Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İsrail'in Mescid-i Aksa İşgali Kınandı!!
Yazar Mesaj
farukmetin Çevrimdışı
Administrator
*******

Mesajlar: 608
Üyelik Tarihi: 17-10-2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 22
35 Mesajına, 37 Teşekkür edildi.

Seviye: 22
Yaşam Puanı: 307 / 539
Yetenek Puanı: 202 / 4,617
Deneyim: 57 / 100
Mesaj: #1
Lightbulb İsrail'in Mescid-i Aksa İşgali Kınandı!!
Merhaba Arkadaşlar ;

Şanlıurfa'da Saadet Partililer, İsrail'in, Müslümanların ilk kıblegahı olan Mescid-i Aksa'yı işgal etmesini ve ibadete kapatmasını kınadı.

[Resim: israil-in-mescid-i-aksa-isgali-kinandi-6...4290_o.jpg]

Saadet Partisi Şanlıurfa Gençlik Kolları Üyeleri Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde bir araya gelerek İsrail'in Mescid-i Aksa'yı işgal etmesini protesto etti.

Buradaki grup adına bir basın açıklaması yapan Saadet Partisi Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kazanasmaz, İsrail'in nihai hedefinin Filistin'i işgal etmek ve Müslümanları bölgeden çıkarmak olduğunu söyledi.

Kazanasmaz, "Müslümanların ilk kıblegahı olan Mescid-i Aksa, İslam dünyasının içinde bulunduğu kargaşa ortamından istifade edilerek korsan devlet İsrail tarafından işgal edilmekle kalmamış 1967'den bu yana ilk defa tamamen ibadete kapatılmıştır. Mescid-i Aksa'yı yok ederek kendi batıl inançları doğrultusunda kutsal tapınaklarını inşa etmeyi en önemli gayeleri olarak gören işgalci Siyonistler, Mescid-i Aksa'nın sahipsiz kaldığını zannederek gözlerini iyice karartmışlardır. Nihai hedefleri Filistin'i işgal ve Müslümanları bölgeden çıkarmak olan İsrail, öncelikli hedef olarak Mescid-i Aksa'nın işgalini planlamıştır ve yıllardır süregelen sistematik uyutma seanslarıyla Müslümanları uyutmuşlardır. Mescid-i Aksa sevdalısı bir avuç müminin dirençleri ise bunca kargaşanın içinde duyulmamaktadır" dedi.

'MESCİD-İ AKSA İBADETE KAPATILMIŞTIR'

"Mescid-i Aksa'nın işgali için buranın Müslümanların kutsal mekanı olmadığı algısını yerleştirme çabaları vardır" diyen Kazanasmaz, "Bu siyonistçe çabayı desteklemek için de öncelikli olarak Mescid-i Aksa'nın etrafını Yahudi yerleşimcileri yerleştirerek kuşatmışlar ardından da bölgeyi Müslümanlardan arındırma çalışmasına girişmişlerdir Mescid-i Aksanın içini Müslümanlardan, temelini de topraktan ayırmak suretiyle ilk kıblegahımızı yıkmayı amaçlamaktadırlar. Azılı Siyonist liderlerin gösterdiği hedefler doğrultusunda şimdi de Mescid-i Aksa tamamen ibadete kapatılmıştır. Başlatılan bu uygulama Müslümanların tepkisizliği karşısında kalıcı hale gelecektir. Müslümanları uyutan işgalci Siyonistler Mescid-i Aksa'yı yakma girişiminde de bulunmuşlardır. Bir avuç inanmış Müslümanın direncinden daha fazlasına ihtiyaç vardır. Müslümanlar şuurlu tepkiler verdiği zaman iliklerine kadar titreyen Siyonist İsrail militanları, şimdilerde ilk kıblegahımızda başıboş bir halde cirit atmaktadırlar" diye konuştu.

'HÜKÜMET İSRAİL'LE İLİŞKİLERİNİ SONLANDIRSIN'

Mescid-i Aksa'nın kurtulması için İsrail'in Filistin topraklarından tamamen temizlenmesi gerektiğini kaydeden Kazanasmaz, hükümetin İsrail'le olan bütün ilişkilerini bitirmesini istedi. Kazanasmaz, "Kudüs davası işbirlikçilikle, siyonistlerle iyi ilişkiler kurmakla ve onlarla aynı masaya oturmakla savunulamaz ve Mescid-i Aksa bu yolla kurtarılamaz. İlk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa'yı savunmak bütün Müslümanlar için bir mecburiyettir. Filistin'le İsrail aynı cümlede bile bir araya gelemez. İşgalci ve bebek katili İsrail'in bu topraklardan temizlenmesi gerekiyor. Bu iradeyi ortaya koyabilecek bir sese bir güce ihtiyaç var. 'Kudüs, bize Şarkın En Sevgili Sultanı Selahattin Eyyübi'nin emaneti ve tapusu Cennet Mekan ll. Abdulhamit Han da olan bir İslam mirasıdır' diyen Başbakan Davutoğlu'na ve her defasında 'Kalbimin yarısı Mekke'dir, yarısı da Medine; üstünü bir tül gibi Kudüs örter' dizelerini gür bir sesle okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleniyoruz. Neredesiniz? Aksa işgal altında, neden susuyorsunuz? Nasıl görmezden geliyorsunuz? Edebiyatı bırakın. İşin gereğini yerine getirin. İsrail'le olan gizli, açık bütün ilişkilerinizi sonlandırın. Aksa'nın yeniden ibadete açılması ve Gazze'nin, Kudüs'ün yani Filistin'in her türlü tehditten, işgalden arındırılması için İslam ülkeleri ile işbirliği yapıp Filistin Barış gücünü oluşturun. Bunları yapmadığınız müddetçe, yapılan her türlü saldırıdan mesul olduğunuzu unutmayın" diye ifade etti.

'EMANETE SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Mescid-i Aksa'nın tarihin ve inancın bir emaneti olduğunu belirten Kazanasmaz, sözlerini şöyle tamamladı: "Evet, bir Hazreti Ömer, bir Selahaddin Eyyubi, bir Yavuz Sultan Selim, bir Ulu Hakan Abdülhamid Han, bir Erbakan artık dünyada değiller ancak biz onların torunları, evlatları, öğrencileri olarak buradayız ve haykırıyoruz.

Mescîd-i aksa yolunun yolcuları her daim ilk kıblegahına sahip çıkacaktır. Mescid-i aksa tarihimizin ve inancımızın bize emanetidir. Emanetimize sahip çıkmak için bütün gücümüzle çalışacak İslam Birliğini tesis ederek hak ve adalet merkezli yeni bir dünya kuracağız." İsrail'in işgalini kınayan döviz ve pankartlar taşıyan grup sık tekbir getirip, İsrail'in aleyhine sloganlar attı. Grup yapılan basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

(Kaynak: Gazeteipekyol)

Saygılarımla..
03-11-2014 12:58
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS