Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan
Yazar Mesaj
SeOptimizasyon Çevrimdışı
Senior Member
****

Mesajlar: 571
Üyelik Tarihi: 15-09-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 21
Yaşam Puanı: 403 / 523
Yetenek Puanı: 190 / 3,109
Deneyim: 94 / 100
Mesaj: #1
İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan
İngilizce öğrenmek bugün sadece çocuklar için değil her yaştan insan için zorunludur. " Bir lisan bir insan " diyen büyüklerin de üzerinde durduğu gibi iletişim günümüz için en gerekli ihtiyaçlar arasında sayılmaktadır. Globalleşen dünyada iletişim dilinin İngilizce olduğu düşünüldüğünde bu dile hâkim olmak herkes için ayrı bir önem taşımaktadır. Özellikle küçük yaşlarda etkili sonuçlar veren dil eğitimi hayat boyu kullanılacak olan İngilizcenin ana dil gibi öğrenilmesini sağlamaktadır. Ülkemizin yabancı dil konusundaki karnesi son derece başarısızdır. Etrafımız anlıyorum ama konuşamıyorum diyen gençlerle doluyken küresel dünyada kendimize nasıl yer bulacağımız ise başka bir önemli sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.
Özge Oğuzhan'ın İngilizce hakkındaki fikirleri

İngilizce eğitiminin çocuklar için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Özge Oğuzhan, anaokulunda başlayan eğitimlerin başarılı sonuçlar doğurduğunun da altını çizmektedir. Yabancı bir dilin ana dil gibi kullanılabilmesinin tek yolu sürekli duyulması ve tekrar edilebilmesidir. Okullarda verilen eğitim sistemi bunun için yeterli değildir. Sadece sınava odaklı sistemlerde çocuklar ezber yapmakta ve kuralları öğrenerek geçer not almaktadır. Ancak kuralları bilmek İngilizce konuşabilmek için yeterli değildir. Hangimiz günlük hayatta konuşurken kural ya da dil bilgisi kontrolü sağlıyoruz? Dil eğitiminin bir öğrenme süreci değil edinme süreci haline gelmesi bu işin gerçekten başarılmasında son derece önemlidir. Günümüzde üniversiteyi bitirmiş bir gencin İngilizce bilmemesi sistemin büyük bir eksiğidir.
Özge Oğuzhan'a göre diğer diller

Ne kadar iyi eğitim alınırsa alınsın İngilizceyi etkili bir şekilde kullanamayan kişiler eninde sonunda yok olmaya mecburdur. Bugün, sadece İngilizce bilmek de yeterli değildir. Bunun yanında özellikle İspanyolca, Çince ve Rusça bilmek kariyer planlaması yapılırken kişilerin önüne çıkmaktadır. Yabancı dil öğrenmek için kimse geç kalmış sayılmaz. Ancak bunun için ciddi bir emek, zaman ve para harcamak gerekmektedir. Bu nedenle Özge Oğuzhan’ın da üzerinde durduğu gibi çocuk
yaşlarda bu işi halletmiş olmak ciddi avantajlar sağlayacaktır. İngilizce ile hiç işi olmayan kişiler sadece internet kullanırken bile bu dile ihtiyaç duymaktadır. Uluslararası bir markadan alınan bir ürünün kullanım kılavuzunun bile İngilizce olarak hazırlandığını unutmamak gerekir.
19-09-2016 22:18
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS