Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlişki Koçluğu Eğitimi
Yazar Mesaj
sayginnlp Çevrimdışı
Member
***

Mesajlar: 177
Üyelik Tarihi: 16-08-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 12
Yaşam Puanı: 68 / 283
Yetenek Puanı: 59 / 1,672
Deneyim: 35 / 100
Mesaj: #1
İlişki Koçluğu Eğitimi
İnsan, doğumundan itibaren belirli bir ilişki ağının içine girer. Ve bu ilişki bebeğin ailesi ile olan ilişkisi ile başlar ve okul ilişkisi ile devam eden bir süreç içine girer. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. İnsanın sahip olduğu ilişkiler, yaşamını, psikolojisini ve yaşam tatminini etkileyen kritik bir özelliğe sahiptir.

O nedenle yaşadığımız ilişkilerin kalitesi, bazen bizleri depresyona sürüklerken bazen de en mutlu zamanları yaşamamıza neden olabilmektedir. Akla gelebilecek pek çok ilişki türünde yaşanan sıkıntılarda ilişki koçluğu destekleyici bir süreç olabilmektedir.

En çok karşılaşılan konular ise;

İdeal eş veya arkadaş seçiminde,

Evliliklerde eşler arasındaki sürtüşmelerde,

Bir aşk ilişkisinin sonlanmasında,

Anne, baba ve çocuklar arasındaki sürtüşmelerde,

İş ve özel hayattaki başarı ve başarısızlık aslında ve özünde iletişim ve ilişkilerdeki başarı ve başarısızlığın doğrudan yansımalarıdır.

Bu anlamda özel hayat ve kariyer doğrudan ilişki ve iletişimin birer sonuçlarıdır.
İşten veya arkadaşlardan veya yaşam partnerinizden mutlu ya da mutsuz olmak ta ilişki ve iletişim yönetim becerilerinizden geçer.

Herkesin ilişki ve iletişimi yönetmek için kuvvetli ve zayıf özellikleri vardır.İlişki ve iletişim koçluğunun temel amacı, ilişki ve iletişim yönetimindeki zayıflıklarımızı güçlendirmek, güçlü yönlerimizle dengelemek için tasarlanmıştır.

Kimin İlişki Koçuna ihtiyacı vardır?

“İlişkilerde ihtiyaçlarımı nasıl belirleyeceğim?” sorusuna cevap arayan herkesin. İlişkilerimde; “Daha ne yapabilirim?”, “Nasıl başarılı olabilirim?”, “Daha mutlu, sağlıklı ve özgürce nasıl yaşayabilirim?” diyenlerin…

İlişkilerde mucize mümkün mü?


Evet. İnsanların birbirinden farklı ilişkileri vardır. Bireylerin yaklaşık % 75'i de bizden farklı iletişim kurarlar. Farklılıklar ancak onları anlamlandıramadığımızda bir sorun oluşturur. Her kişi farklı yönleriyle bulundukları ortama değerli bir katkıda bulunur. Etkin iletişimin anahtarı; kendimizi ve çevremizdekileri tanıyarak iletişimi kolay hale getirmekten geçiyor.

İlişki Koçluğu Eğitiminin Süresi

İlişki Koçluğu Eğitimi; bireysel olarak uygulanmaktadır. Bireysel uygulanan İlişki Koçluğu seanslar şeklinde uygulanır. Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterlidir. Ön görüşme sırasında ilişki koçluğuprogramınız size özel şekilde tasarlanır.

Bu durum kişinin ihtiyaç ve hedeflerine bağlı olarak farklılık gösterir. İlişki Koçluğu Seanslar 4-8-12-24 seansşeklinde değişmektedir. Bu tamamen size bağlı olan bir durumdur.

İlişki Koçluğu Eğitiminin Süreci

İlişki Koçluğu Eğitiminde kişinin kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına, partneriyle ilişkilerini nasıl daha mükemmel hale getirilebileceğine dair net ve etkili yollar gösterilmektedir. Öncelikle katılımcılar, ön görüşmeye alınır.

İlişki Koçluğu Eğitimi sırasında uygulanacak seans sayısı ve içeriği danışanların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir.Danışanlar içindekileri anlatırlar. Geçmişiyle, sorunlarıyla ve gelecekleriyle ilgilenirler.

Yaşamda istenilen değişimlerdoğrultusunda çalışmalar yapılır. Uygulamalar ve pratiklerle program sürdürülür.

İlişki Koçluğu Eğitimi Yöneticileri

Saygın coaching & consulting bünyesindeki ilişki koçları, hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle kişisel gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Saygın coaching & consulting tarafından dünyadaki yaşamın baş aktörlerini profesyonelleştirmeye yönelik bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanmaktadır.

Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı, Profesyonel Advanced Master Koç, Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans vezihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanları da bulunmaktadır.

İlişki Koçluğu Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi isterseniz İlişki Koçluğu Eğitimlerialanında da eğitim ve seminer hizmetleri veren firmanın
İlişki Koçluğu Eğitimi (Saygın Coaching & Consulting) web adresini ziyaret edebilirsiniz.

İzmir İlişki Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

İzmir Karşıyaka İlişki Koçluğu eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Denizli İlişki Koçluğu eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999- 0 (532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Antalya İlişki Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Muğla İlişki Koçluğu eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
29-08-2016 19:07
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS