Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İFRAL TURGUT - ÖĞRETİM DEĞİL EĞİTİM
Yazar Mesaj
SeOptimizasyon Çevrimdışı
Senior Member
****

Mesajlar: 528
Üyelik Tarihi: 15-09-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 21
Yaşam Puanı: 378 / 504
Yetenek Puanı: 176 / 2,841
Deneyim: 18 / 100
Mesaj: #1
İFRAL TURGUT - ÖĞRETİM DEĞİL EĞİTİM
Öğretim 'öğret' kökünden bir kelime. Bilgi ile donatma, bilgilendirme, cehaleti giderme, aydınlatma. gibi anlamı olan bu kelime bugünkü milli eğitim sistemimizin temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle milli eğitimimizin içinde bulunduğu durumu bir analiz etmemiz gerekmektedir. Zira doğru tedavi doğru teşhisle mümkündür.
Milli eğitim sistemimizin tarihi gelişimine baktığımızda geride bıraktığımız yıllar içerisinde çizilen zikzaklar sürekli değiştirilen müfredatların neticesidir. Müfredat değişimleri daha iyiyi, daha doğruyu ve daha mükemmeli hedeflemiş olsa da bu işin başındaki insanlar, eğitimin yükünü çekenlerle tanışmadıktan sonra olumlu sonuçlara ulaşmak pek mümkün değildir. İfral Turgut hocamızın da bahsettiği hedeflere ulaşmak doğru adım atmak, doğru başlamak ve doğru yoldan ilerlemekler mümkündür. Başlangıç doğru olmadığı sürece yapılan eylem boşa zaman harcamak ve yetişmekte olan nesilleri heba etmenin ötesine geçmemektedir.
EĞİTİM SİSTEMİMİZ'İN İFRAL TURGUT HOCAMIZ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ

Maarif sistemimiz, son on beş yirmi yıl öncesine kadar eğitim temelli ve kaliteli, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş, güzel ahlaklı, güzel erdemli ve faziletli insanlar yetiştirme üzerine kurulmuştu. Ne yazık ki son yıllarda siyasi rant ve siyasi değerleriyle hesaplaşma adına daha doğruya ulaşma bahanesiyle sistemle oynanmış ve eğitimin genetik yapısı değiştirilmiştir. Eğitim rafa kaldırılıp, öğretim öne çıkarılmıştır. Amacın eğitimi ezbercilikten kurtarıp üretkenliğe, araştırmaya ve bilgiyi kendisinin oluşturmasına temel teşkil edecek şeklinde bir düşünce olduğu, ancak uygulamada bunun gerçekleşmediği bir vakıadır. Netice itibariyle milli kaynakların hoyratça kullanılması, zamanın israf edilmesi ve yetişmekte olan nesillerin heba edilmesi sonucunu ortaya çıkarmıştır.
Güzel ahlakla donanımlı, üstün faziletli, yetenekli, yüreği vatan sevgisiyle dolu, millet aşkıyla çarpan nesilleri yetiştirmek hiç şüphe yok ki eğitime dönülmesi ve eğitimin ön plana çıkarılmasıyla sağlanacaktır. Eğitim zorlu bir süreçtir. Emek ister. Yürünmesi gereken uzun bir yol, karanlık dehlizlerden geçerek aydınlığa ulaşmaktır. Bu, kutlu bir yoldur.İfral Turguthocamız bu yolda ilerlemiş değerli ve saygıdeğer bir akademisyendir.
01-04-2016 21:42
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS