Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İç Mimarlık Ofisi
Yazar Mesaj
mesut78 Çevrimdışı
Senior Member
****

Mesajlar: 383
Üyelik Tarihi: 21-06-2016
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 18
Yaşam Puanı: 361 / 430
Yetenek Puanı: 127 / 1,574
Deneyim: 23 / 100
Mesaj: #1
İç Mimarlık Ofisi
[Resim: mata-logo.png]
İç Mimarlık Ofisi
İç mimari modern zamanlarda işletmelerin sıkça ihtiyaç duyduğu tasarım fonksiyonlarındadır. Ofislerin ve evlerin en iyi biçimde dekore edilebilmesi için uzman elinde çıkacak tasarımlar gözlerinizi kamaştırabilir. Elbette İç mimarlık projeleri olmadan da dekorasyon yapabilirsiniz. Bu noktada kanuni bir zorunluluk bulunmamaktadır. Ancak en düşük maliyetlerle en doğru sonuçlara ulaşabilmek için her yapı için iç mimarlık ofisi hizmeti almanızda fayda vardır.
Örneğin yeni evinizi nasıl biçimlendireceğiniz konusunda kafanızda bir şekil daireyi görür görmez biçimlenmeyebilir, eşyalarınız yerleştikçe geliştireceğiniz fikirler çerçevesinde beklide seneler süren çalışmalar sonucunda tam bir tasarım yakalamışken, o yapıyı değiştirmeniz gerekebilir veya bu tasarımdan çoktan sıkılabilirsiniz.
Tabii iç mimarlık projeleri sadece keyfi düzenlemeleri içermez. İç mimarinin temel prensiplerinden birisi yapının ergonomik kullanımını tesis etmektir. Özellikle kısıtlı alanlarda doğru yerleşim düzeninin sağlanması, hangi eşyanın kullanılmasının daha doğru olduğuna karar verilmesi, alanın renginden ışıklandırmaya kadar pek çok faktör dikkate alınarak, konforlu ve kullanışlı yapıların ortaya çıkarılması mimarlık ofislerinin işidir. Ayrıca mimarlık ofisler projelerinin uygulanmasında profesyonel ekiplerle çalışır ve size neredeyse hiç iş kalmaz. Dairenizin projeksiyonunu 3 boyutlu modelleme yöntemi ile ortaya çıkarılacak çizimler üzerinden görebilir ve karar verebilirsiniz.
İç Mimarlık projeleri, beynelmilel projeler değildir. Elbette evrensel standartlar var olsa da, sizin yapınıza ait proje size özel olarak geliştirilir. Elbette sizin beğenilerinize göre bir tasarım yapılır ve her detay sizin talebinize uygun olarak, yapının izin vereceği şekilde geliştirilir.
İç mimarlık ofisi hizmetleri, sadece dekoratif amaçlarla verilmemektedir. Yapının iç kısmında gerçekleştirilecek her türlü yerleşim tasarımı iç mimari projeleri kapsamında yürütülmelidir. Bir fabrikadan, avukatlık ofisine tüm alanların düzenlenmesine iç mimarlık hizmetlerinden faydalanılabilir, ergonomik ve şık tasarımlar elde edilebilir.
Modern yapılarda açık kat düzeni bulunmakta ve bölümlendirmenin ihtiyaçlar ölçeğinde doğru planlanması gerekmektedir. Mimari hesaplar yapılmalı, alan doğru biçimde kullanılmalı ve tasarım, amaca uygun olmalıdır. Bu kapsamda iç mimar, sizin beklentileriniz doğrultusunda proje geliştirip, beğeninize sunacak, yeni nesil projeksiyon yöntemleri ile, 3 boyutlu olarak hazırlanan kat planlarınız, hatta vazoların nerede nasıl duracağına kadar her detayı önceden görebilmeniz sağlanacaktır. Böylece sürpriz bir tasarım değil, tam anlamıyla beklediğinizin aynısına sahip olma imkanınız bulunacaktır.
Yapıların inşası ve dekore edilmesinde ülkemizde uygulanan geleneksel yöntemler artık yerini modern metodlara bırakmış durumdadır. Plansız bir yapılaşmanın ne kadar ciddi olumsuzluklara sebep olduğunu yaşayarak görmüş bir toplum olarak, inşa süreçlerinde bilimsel metodlar kullanmanın ne kadar önemli olduğunu en iyi bizler biliriz. Pek çok yapı sahibi ustasına talimat vererek göz kararı hesaplarla dekorasyon yapar veya çoğu zaman talimat da vermeyip, işi ustanın inisiyatifine bırakır. Dekorasyon görevlisi ustaların deneyimi elbette kıymetlidir. Ancak, müdendislerin ve mimarların dahi projelendirip, kağıt üzerinde ciddi hesaplara oturtmadığı işlemlerin verimliliği sorgulanabilirken, ustaların göz kararı hesaplarının doğru sonuçlara ulaşacağından da kuşku duymak yersiz değildir.
Yani iç mimarlık ofisi hizmetleri kapsamında, estetik ve mühendislik bir arada sunulmakta, ihtiyaca uygun kullanım alanının en iyi şekilde değerlendirildiği modern yapıların dizayn edilmesi için iç mimarlık projeleri geliştirilip, müşterinin talimatı doğrultusunda işleme konur. Bu sayede revizyon ihtiyacı ortadan kalkacağı gibi, artacağını düşündüğünüz toplam maliyette de ciddi bir azalış ortaya çıkacaktır. Zira mimari projeler üzerinden yapılacak mühendislik hesaplamalarda, materyal optimizasyonu ilkeleri benimsenir ve en az malzeme ile en iyi sonuçların çıkarılabileceği prosesler geliştirilir ve uygulanır. İç mimarlık ofisi hizmeti alarak doğru ve estetik sonuçlara hızlı biçimde erişebilirisiniz.
22-07-2016 01:40
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS