Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haber Oku
Yazar Mesaj
SeOptimizasyon Çevrimiçi
Senior Member
****

Mesajlar: 532
Üyelik Tarihi: 15-09-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 21
Yaşam Puanı: 379 / 506
Yetenek Puanı: 177 / 2,866
Deneyim: 25 / 100
Mesaj: #1
Haber Oku
[Resim: logo.png]
Doğan Haber Ajansı, kısaca DHA, 90'lı yılların sonlarına doğru kurulmuştur. Hürriyet Haber Ajansı ve Milliyet Haber Ajansı'nı bünyesine alarak kurulmuş olan Doğan Grubu bir Türk haber ajansıdır. Haber ajansları bilindiği üzere çeşitli yayın kuruluşlarına haber ve görüntü servisi sağlar. Türkiye'nin her yerinde bürosu bulunan Doğan Haber Ajansı tahmin edileceği gibi gazetecilik, televizyon, radyo gibi birçok iletişim alanında vatandaşa sunulan haberi önemli derecede elinde tutuyor. Doğan Haber Ajansı kuruluşundan sonra kendini geliştirerek bir Anadolu örgütü olmaktan ziyade çoğu zaman dünyada takip edilen bir haber organı haline gelmiştir. Örneğin ABD'nin Afganistan operasyonunu dünyada ilk defa duyuran ajans olmuştur. Kısacası uluslararası bir kuruluş olma yolunda ilerleyen Doğan Haber Ajansı bünyesinde olmaktan gurur duyuyoruz. Evet! Sitemiz DHA ajansı abonesi.

İçinde bulunduğumuz post-modern çağ, modern çağdan en çok da iletişim alanında atılan adımlarla ayrılmıştır. Bu dönemin başlangıç noktasında yer almaya değer bir isim varsa şüphesiz o da Alexander Graham Bell'dir. 1876'da telefonun icadıyla, iletişim için yüz yüze olmak veya aynı mekanda olmak gerekmediği fikri doğmuştur. Elbette ki o dönemde kullanılan telefonlar ile bugün her birimizin sahip olduğu el telefonlarından çok büyük farklar taşımakta. Onlara artık cep telefonu demek istemiyoruz. Sürekli elimizdeler, biz sürekli onlar sayesinde başkalarıyla iletişim kurmaktayız. Bilgi aktarımını fazlasıyla basitleştiren bu telefonlar için Alexander Graham Bell'in icadının ardından internetin keşfini bekledik. İnternet, dünya çapındaki bilgisayar ağlarını ve bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim bilgilerine verilen isimdir. Sosyal yaşamdan iş hayatımıza ve hatta eğitimimize kadar hayatımız içerisinde vazgeçilmeyecek bir parça haline gelmiştir. Bir parçamız haline gelmesi için 1800'lerin sonlarından 1900'lerin ortalarına kadar bekledik. Çok fazla zaman değil mi? Geçmişe dönüp baktığımızda evet öyle, fakat çağın ruhu anı yaşamakta! Yaşadığımız gelişmelerin nasıl süreçlerden geçtiği çok az insanı ilgilendiriyor. İnternet keşfinden sonra beş yıl içinde elli milyon kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Alexander Graham Bell'in yanında bir bilgisayar bilimcisi olan Leonard Kleinrock'a da çok şey borçluyuz. İnternetin ilk başlarda bilgisayar uzmanları, bilim insanları ve kütüphaneciler tarafından kullanıldığı bilinmekte. Yani sıradan insanların kullanabileceği basit halini henüz almamıştı. Fakat o kullanıcı dostu olmak için çok gecikmedi. 'Hız Çağı' değimi şüphesiz her alanda gerçekleşen hızlı değişim ve olgulara gönderme yapmakta. Unutmamalıyız ki teorideki bilimsel gelişmeler, pratikteki yaşamı etkiler.

Aradığım her hangi bir şeye - haberler , bilgi, kitap, giyim, gıda ve burada saymamın imkansız olduğu pek çok şey- kolay ve hızlı yoldan ulaşamıyorsam 2000'li yıllarda yaşıyor olamam. İşte bu noktada moda, sağlık, siyaset, dünya, alışveriş, para, spor, sinema, tiyatro, konser gibi pek çok seçenek istediğiniz an parmaklarınızın ucunda ve gözlerinizin önünde. İster kahvaltı masasında gazetenizin sayfalarını çevirerek haber okuyun isterseniz tablet bilgisayarlarınız veya akıllı telefonlarınızın ekranına tıklayarak netten haber okuyun her an bize ulaşabilirsiniz. Hepimiz biliyoruz ki bilişim çağı, bize yukarıda sadece birkaçından bahsedebildiğimden de çok imkanı sunarken aynı zamanda aslı astarı belli olmayan, etik değerlerle ilgili hiçbir kaygı barındırmayan milyonlarca yayın organı ve bilgi kirliliğine de ne yazık ki sebep oldu. Bu yayın organlarının çöplüğe dönüşmesini engellemek için güvenilir adımlar atan, kararlı bir kuruluş olan, tam anlamıyla haber yapmanın önemini kavramış Doğan Haber Ajansı'nın abonesi olmak bizim için büyük bir zevk. Alanında uzman ve geniş kadromuz DHA ajansı bünyesinde Türkiye ve hatta küreselleşmiş dünyamız için çalışmaya muktedirdir. Güvenilir bilgi sunma adına yaptığımız işi kriterlerine en uygun biçimde gerçekleştireceğimizden şüpheniz olmasın.
18-04-2016 15:42
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS