Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 2 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Adsense Gerekli Bilgiler!!
Yazar Mesaj
farukmetin Çevrimdışı
Administrator
*******

Mesajlar: 608
Üyelik Tarihi: 17-10-2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 22
35 Mesajına, 37 Teşekkür edildi.

Seviye: 22
Yaşam Puanı: 307 / 539
Yetenek Puanı: 202 / 4,635
Deneyim: 57 / 100
Mesaj: #1
Information Google Adsense Gerekli Bilgiler!!
Merhaba Arkadaşlar ;

ADSENSE NEDİR

Google Adsense, her aşamadaki websitesi yayıncılarının site içeriğiyle ilgili Google reklamlarını websitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlayan hızlı ve kolay bir yoludur. Google reklamları, ziyaretçilerinizin sitenizde aradıkları konulara ve ilgi alanlarına uygun olduğu için, hem içerik sayfalarınızı zenginleştirir hem de websitenizden para kazanmanızı sağlar.

Buna ek olarak, Google AdSense'e kayıtlı olan web sitesi yayıncıları, ziyaretçilerine Google web ve site araması sunabilirler. Böylece yayıncılar, arama sonuçları sayfalarında gösterilen Google reklamları üzerinden para kazanırlar.

Google AdSense teknolojisi web sayfalarınızın içeriğini anlamada basit anahtar kelime eşlemenin çok ötesindedir. Sitenizin sahip olabileceği binlerce sayfaya ve içeriğinizin ne kadar dar veya geniş kaplamlı olduğuna bakmaksızın, içeriğinizi anlamak ve sayfalarınıza hedeflenmiş reklamlar yayınlamak için çaba sarf ediyoruz. İçeriğiniz değiştikçe Google reklamları da değişir. Ve reklamlarımız ülkeye göre de hedeflendiğinden, global şirketler ek bir çaba sarf etmeden yerel reklamlar yayınlayabilir.Nasıl kaydolurum?

İçerik için AdSense veya Arama için AdSense'e başlamanız için tek yapmanız gereken sitenizin program kurallarımıza uygun olduğunu kontrol etmektir. Programımıza katılmaya hazır olduğunuzda Google AdSense ana sayfasına girerek Başvurmak için buraya tıklayına tıklamanız yeterlidir. Başvurunuzu tamamlayın ve gönderin, ve e-posta adresinizi onaylamak için bizden bir e-posta bekleyin. E-posta adresinizi onayladıktan sonra başvurunuzu inceleyeceğiz 2-3 gün içinde size döneceğiz. Başvurunuzu onaylarsak, AdSense hesabınıza giriş yapacak programa başlayabileceksiniz.

https://www.google.com/adsense

Google AdSense nedir?

Google AdSense, her aşamadaki web sitesi yayıncılarının site içeriğiyle alakalı ve göze batmayan Google reklamlarını web sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlamanın hızlı ve kolay bir yoludur. Reklamlar kullanıcılarınızın sitenizde aradığı öğelerle alakalı olduğundan, hem içerik sayfalarınızı zenginleştirir hem de web sitenizden para kazanmanızı sağlar. İçerik için AdSense hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca, web site yayıncılarının site kullanıcılarına Google arama olanağını sunmaları ve arama sonucu sayfalarında Google reklamları görüntüleyerek daha fazla para kazanmalarının bir yoludur. Arama için AdSense hakkında daha fazla bilgi edinin.

Program ücretsizdir ve tıklama başına ödeme ile gösterim başına ödemeyi birleştirir; bir başka deyişle, sitenizdeki veya arama sonucu sayfalarındaki geçerli tıklamaların yanı sıra, içerik sayfalarınızdaki gösterimler için de size ödeme yapılır. O nedenle, bu programı deneyin. Program politikalarımıza, uygun davranırsanız, çevrimiçi başvuruyu doldurun ve içerik için AdSense ve arama için AdSense'in her ikisini ve birini seçin. Tek bir başvuru hem AdSense hem de arama için AdSense için onaylanmanızı sağlar - sayfalarınızda bu ürünlerin herhangi bir bileşimini kullanmaya karar verebilirsiniz.

Başvurunuzu gözden geçirecek ve sizinle 2-3 gün içinde e-posta yoluyla temas kuracağız. Programa kabul edilirseniz, yeni hesabınızda oturum açıp web sayfalarınıza ekleyeceğiniz HTML kodunu alabilirsiniz.

AdSense'e katılımınızın bir web siteniz olmasını gerektirdiğini unutmayın. Web siteniz yoksa, http://www.blogger.com adresinde ücretsiz bir blog için kayıt olabilirsiniz veya pages.google.com adresinde Google Sayfa Oluşturucusu'nu kullanarak yararlı ve çekici web sayfaları oluşturabilirsiniz.Bu program sayesinde ne kadar kazanacağım?

İçerik sayfanızda gösterebildiğiniz reklamlar, her bir tıklama için fiyatlandırma (CPC) reklamlarıdır. Bu, reklamverenler sadece kullanıcıların bu reklamlara tıkladığı zaman ödeme yapacaklar demektir. Web sitenizde yer alan reklamlara yapılan tıklamalar için toplam ödemenin bir kısmı size verilecektir. Google AdSense üzerinden sunulan kazanç oranını bildirmememize rağmen, hedefimiz, yayıncıların diğer reklam ağlarından elde edebilecekleri miktarda ya da daha fazla kazanç elde etmelerini sağlamaktır.

Ne kadar kazanacağınızı öğrenmenin en iyi yolu reklamları göstermeye başlamaktır. Herhangi bir maliyet veya mecburiyet yok ve başlamak çok kolay ve hızlı. AdSense'e şu adresten başvurabilirsiniz https://www.google.com/adsense .

Reklamları sitenizde çalıştırmaya başlar başlamaz, https://www.google.com/adsense adresinde yer alan Google AdSense hesabınıza istediğiniz an girerek kazancınızı görebilirsiniz. 'Raporlar' sekmesi sayfa izlenimlerini, reklam tıklamalarını, tıklama oranını, ortalama ve toplam kazançları göstermektedir. Bu sayede programın ne derece başarılı olduğu hakkında fikir sahibi olabilir, zaman içinde ne kadar kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz.


Adsense Hesabınızın Kapatılmaması İçin

Adsense hesabımızın devamlılığı için dikkat etmemiz gerekenlere kaldığımız yerden devam edersek…

Başkalarıyla ortak kullandığınız bir bilgisayardan Adsense hesabınıza girmeyin. Aksi taktirde, aynı bilgisayardan başka biri reklamınızı tesadüfen tıklarsa, sistem sizin kendi reklamınızı tıkladığınızı düşünebilir.

Adsense hesabınıza girdiğinizde, reklam tıklama sayısında olağandışı artışlar tespit ederseniz, hemen Google'a bunu e-mail ile bildirin. Bu durumla ilginiz olmadığını, aşırı tıklamaların geçersiz tıklama olup olmadığının incelenmesini, eğer geçersizlerse hesabınızdan düşülmesini istediğinizi bildirin. Siz bildirmezseniz Google kendinizin yapay tıklama yarattığınızı düşünüp hesabınızı kapatabilir.

Herhangi bir sayfanızda 3'den fazla reklam ünitesi bulundurmayın. Çok az içeriğe sahip ya da içeriği olmayan sayfalara hiç reklam ünitesi koymayın.

Küçük ya da büyük çaplı olsun, kesinlikle hile yapmaya kalkışmayın. Kurallara uymayan sitelerde geçici bir süre bile Adsense reklamı yayınlamayın. Hatırlatma olarak; asla kendi sitenizdeki reklamlara tıklamayın. IP'niz değişse bile kolayca tespit edilirsiniz ve Adsense programından atılırsınız.

Başkalarının sizin reklamlarınıza kötü amaçlarla ardarda defalarca tıklamasından da fazla korkmayın. Google bunu da tespit edip bu tıklamaları hesabınızdan düşecektir. Siz yine de böyle bir durum farkederseniz Google'a e-mail ile bildirin yeter.

Bizler Türk olarak, Adsense hesabımızı açık tutmak için diğer ülkelerden daha fazla çaba sarfetmek durumundayız. Adsense hesabı kapatılan ne kadar Türk olduğunu hepimiz biliyor ve duyuyoruz. Bunun sebebini tam olarak bilemesek de, bizim kategorimizde ülkelere, gelişmiş ülkelere oranla daha az musamaha gösterilebileceğini düşünebiliriz.

Bol kazançlar...


Google Adsense EFT Dönemi

Adsense türkiyede EFT ile ödeme yapmaya başlıyor.
Eft ile ödeme almak için PİN uygulaması gibi bir durum söz konusu.

Adsense hesabınıza giris yaptıktan sonra

Hesabım >> Hesap Düzeni >> Ödeme Ayrıntıları Kısmında

EFT için girmeniz gereken banka bilgilerini doldurulacagı bir bölüm var.
Bilgileri girdikten sonra google hesabımıza belli bir miktar para yatıracagını ve bizim bu miktarı

Hesabım sayfasında

"• Doğrulanmamış bir Elektronik Fon Transferi hesabınız var – Bu hesabı doğrula "

Linkine tıklayarak dogrulamamızı istiyor.
Kendi hesabım için gerekli bilgileri girdim ve dogrulama yapabilmek için EFT işleminin yapılmasını bekliyorum.

10 gün içinde EFT yapılacagı yazıyor.


Hangi reklam biçimini kullanmalıyım?

Genel kural olarak, enine reklamlar boyuna reklamlardan daha iyi performans gösterir. Okuyucuya kolaylık sağlayan şeklin bunda etkisi büyüktür. Okuyucular bilgiyi düşünce birimleri ile absorbe ederler (bu da bir defada birkaç kelime şeklindedir). Enine biçimler, dar biçimlerin tersine, okuyucuya metni bir bakışta diğer satırlara geçmek zorunda kalmaksızın ve birkaç kelimede bir tekrar satır başına dönmek zorunda olmaksızın okuma imkanı sağlar. Enine reklamlar okuyucunun reklam birimini okumaktan tamamıyla vazgeçme olasılığını da azaltır.

Bu biçimler okuyuculara her birkaç kelimede diğer satıra geçmeksizin daha fazla metin okuma imkanı sağladığından, kullanıcıların gözünün bu reklamlardan ayrılma şansı daha azdır. Doğru yerleştirildikleri zaman bu reklam biçimleri kazancınızı artırabilir. En etkin olduğunu tespit ettiğimiz biçimler şunlardır 336x280 büyük diktörtgen, 300x250 orta dikdörtgen, ve 160x600 geniş gökdelen. Bu biçimler iyi performans göstermektedir, ancak siz kendi sayfalarınıza en uygun biçimi seçmelisiniz

Sitemde hangi reklamların görüneceğini filtreleyebilir miyim?

Evet. Sitenizde veya arama için AdSense sonuç sayfalarınızda reklamlarının görünmesini istemediğiniz web sitelerinin filtre listesini oluşturmak veya düzenlemek için, https://www.google.com/adsense adresinden hesabınıza girmeniz ve, İçerik için AdSense veya Arama için AdSense sekmesi altındaki URL Filtresi bağlantısına tıklamanız yeterlidir. İçerik sayfalarınız ve arama için AdSense sonuç sayfalarınız için ayrı filtre listeleri oluşturabilirsiniz. URL filtre listenize eklediğiniz web sitelerinin reklamları sayfalarınızda görünmeyecektir, fakat siteleri filtrelemenin sayfalarınızda görünen reklam sayısını ve potansiyel kazancınızı düşürebileceğini hatırlatırız.


Google'da ve yayıncı sitelerimizdeki Google reklamlarının kalitesini artırmak için ayrıca bir editör ekibiyle filtreleme teknolojimizi birleştiriyoruz:

*

İnceleme: Google ağında reklamlar yayıncıların sitelerinde yayınlanmadan önce insan ve otomatik işlemler kombinasyonuyla incelenir. İnceleme işlemi reklamların kalitesi ve tüm izleyiciler için uygunluğu gibi faktörlerin denetlenmesini sağlar.
*

Duyarlı içerik filtreleri: Bazı zamanlarda belli reklamların tüm sayfalarda yayınlanması uygun olmayabilir. Örneğin, bir doğal afet durumunda Google o sırada bir haber sayfasına uygun olmayacak reklamları filtreler.

Google'ın, URL filtre listenize eklediğiniz web sitelerinin tüm reklamlarının ve taraflı içeriğe sahip reklamların sitenizde gösterilmeyeceğini garanti etmediğini hatırlatırız.
Rekabetçi Reklam Filtreleri

Google AdSense, belirli reklamların sayfalarınızda gösterilmesini engelleme işlevi sağlar. Google reklamları sayfanızın içeriğine yüksek oranda hedeflenmiş olmakla birlikte, belirli reklamları görüntülemek istemeyebileceğiniz durumlar olabilir -Â örneğin, rakiplerinizin sitelerine yönlendiren reklamları engellemek isteyebilirsiniz.
Rekabetçi reklam filtresi, belirli URL'lere bağlanan reklamları engelleyecek şekilde çalışır. Böylece, http://www.example.com adresinde rakibinize bağlantı sağlayan tüm reklamları kolayca engelleyebilirsiniz. http://www.example.com gibi üst düzey bir etki alanı girdiğinizde, bu etki alanının altındaki tüm alt etki alanlarına bağlantı oluşturan reklamlar da engellenir. Rekabetçi reklam filtresi için aşağıdaki kurallar geçerlidir:

* example.com olarak girmek, example.com ve example.com/sub adreslerine reklamları engeller
* example.com olarak girmek, http://www.example.com ve forums.example.com adreslerine reklamları da engeller
* http://www.example.com olarak girmek, http://www.example.com adresine reklamları engeller, ancak forums.example.com veya example.com adreslerine reklamları engellemez
* example.com/sub olarak girmek, example.com/products veya example.com/sub/index.html adreslerine reklamları engellemez

Genelde, daha geniş bir filtreleme sağlamak için filtre listenizdeki URL'lerde 'www' bölümünü kullanmamak iyi bir fikirdir.

Rekabetçi Reklam Filtresini Kullanma

Aşağıdaki 5 kolay adımda, rekabetçi reklam filtrenizi AdSense hesabınız içinden nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz.

* Rekabetçi reklam filtrenizi düzenlemek için, https://www.google.com/adsense adresinden AdSense hesabınızda oturum açın.
* AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın. Sekmelerin altında bir bağlantılar satırı görünür -Â Rekabetçi Reklam Filtresi'ni tıklayın. Bu sayfada, hesabınız için filtrelenmekte olan URL'ler görüntülenir. Filtrenizi ilk kez kullanıyorsanız, metin kutusu boştur.
* Uygun ürünün alt sekmesini seçin ve Site Ekle / Düzenle'yi tıklayın.
* Reklamın URL'sini filtre listenize kopyalayın. Bu URL birkaç yolla bulunabilir - her iki yöntem de aşağıda ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.
* Bu siteleri rekabetçi reklam filtrenize eklemek üzere Değişiklikleri Kaydet'i tıklayın. Değişikliklerin geçerli olabilmesi için genelde 4 saat kadar geçmesi gerekir, bu nedenle bu sitelerin reklamlarını bir süre daha sayfalarınızda görmeye devam edeceksiniz.


Filtre listeme nasıl site eklerim?

Filtre listenize en fazla 200 site ekleyebilirsiniz. Filtre listenize eklediğiniz adresler web sitesinin gerçek URL'i veya o sitede görüntülenen reklamların URL'leri olabilir.

* https://www.google.com/adsense adresinden hesabınıza girin
* İçerik için AdSense sekmesinin (içerik sayfaları için) veya Arama için AdSense sekmesinin (arama için AdSense sonuç sayfaları için) altındaki URL Filtre Listesine tıklayın.
* Site Ekle / Düzenleye tıklayın
* İlgili metin kutusuna sitenizden veya arama için AdSense sonuç sayfalarınızdan filtrelemek istediğiniz sitelerin adreslerini girin.. her sırada bir URL girin.
* Değişikliklerinizi kaydedin

Sayfalarınız için yeni URL'lerin filtrelenmesi işleminin 3 saati bulabileceğini unutmayınız.


Kaynak : Donanımhaber

Saygılarımla..
28-10-2014 12:36
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
farukmetin Çevrimdışı
Administrator
*******

Mesajlar: 608
Üyelik Tarihi: 17-10-2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 22
35 Mesajına, 37 Teşekkür edildi.

Seviye: 22
Yaşam Puanı: 307 / 539
Yetenek Puanı: 202 / 4,635
Deneyim: 57 / 100
Mesaj: #2
RE: Google Adsense Gerekli Bilgiler!!
Güncel.
13-11-2014 18:57
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS