Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana
Yazar Mesaj
SeOptimizasyon Çevrimiçi
Senior Member
****

Mesajlar: 528
Üyelik Tarihi: 15-09-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 21
Yaşam Puanı: 378 / 504
Yetenek Puanı: 176 / 2,838
Deneyim: 18 / 100
Mesaj: #1
Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana
Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlere eğitimin önemini anlamakta zorluk çeken vatandaşların fazlaca olduğu memleketimizin eğitim duayeni İfral Turgut hocamızla bazı anılarımızı paylaşacağız. Şuanda emekli olan saygıdeğer hocamız İfral Turgut, kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmayınız sözüyle gerçek anlamda bir öğretici olduğunu gördüğümüz bir insan.

Bahsetmek gerekir ki, özel okullarda eğitimin kalitesi hakkında veliler arasında iyi söylentiler olmadığı açıktır. Özel okullarda öğrencilere yüksek not verilme durumu çoğu veli tarafından bilinir. Ancak İfral Turgut hocanın katıldığımız tüm derslerinde muazzam yüksek bir eğitim kalitesi ve adaletli not sistemini hissettiğimizi burada belirtmek isteriz. Adana'daki tüm özel okulların durumunu düşündüğümüzde, ortalamanın oldukça üstünde bir eğitim klasıyla karşı karşıya geliyoruz.

Herşeyden önce küresel düzeydeki ekonomik ve sosyal alanlardaki gelişme ve eğilimler, eğitim sistemlerini şekillendirmektedir. Eğitimin geleceğini etkileyen çeşitli gelişmelerin incelenmesi, eğitim alanında çalışan pek çok kişiyi (eğitim politikacıları, eğitim ve okul yöneticileri, öğretmen eğitimcileri, öğretmenler vb.) yakından ilgilendirir ve onların eğitimin çevresindeki olayları daha iyi anlamalarına ve geleceğe yönelik politika ve strateji geliştirmelerine katkıda bulunabilir.

Eğitimin faydalarının belirlenmesi konusundaki çalışmalarda, ölçme güçlükleri nedeniyle eğitimin dışsallıklarının ihmal edildiği sıkça vurgulanmaktadır. Bu bağlamda McMahon (2002), eğitimin dışsallıklarıyla ilgili çalışmalarında, eğitimin nüfus ve sağlık üzerindeki etkileriyle ilgili konulara (net nüfus artışı, doğurganlık, ömür uzunluğu, bebek ölümleri) ayrı bir yer ve önem vermektedir.

Nüfus artışı üzerinde eğitimin etkisi, doğurganlık oranlarını azaltma ve sağlığı geliştirme yollarıyla gerçekleşmektedir. Eğitimin sağlık üzerindeki etkileri, nüfus artışıyla doğrudan ilişkileri nedeniyle, ömür uzunluğundaki artışa ve bebek ölüm oranlarındaki azalmaya etkileri bakımından ölçülmektedir. Daha fazla eğitim, yaşam beklentisini artırır ve annenin eğitimi, kızların doğurganlığını düşürür.
Derslerinden nüfus artışı ve bunun eğitime etkisi hakkında önemli bilgiler edindiğimiz İfral Turgut hocamıza can-ı gönülden teşekkür eder, öğrencileri olarak kendisini saygıyla selamlarız.
25-02-2016 16:10
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS