Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS
Yazar Mesaj
SeOptimizasyon Çevrimdışı
Senior Member
****

Mesajlar: 528
Üyelik Tarihi: 15-09-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 21
Yaşam Puanı: 378 / 504
Yetenek Puanı: 176 / 2,840
Deneyim: 18 / 100
Mesaj: #1
EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS
Eğitimin handikaplarından biri de teknoloji kullanımıdır. Zira eğitim, teknolojiyle desteklendiği ve yapıldığı sürece beklenen verimin ve kalitenin elde edilebileceği düşünülebilir. Ancak teknolojinin ne ölçüde doğru kullanıldığı söz konusudur. Zira şu bir gerçek ki teknoloji insan hafızasını da tembelleştiren bir unsur olarak önümüzde durmaktadır. Bu nedenle teknolojiyi eğitimde kullanmak özel bir hassasiyet gerektiren konudur.
Son yıllarda ülkemizdeki pek çok okulda Fatih Eğitim Projesi kapsamında akıllı tahtalar ve tabletler kullanılmaktadır. Bu uygulamadaki asıl amaç; teknolojiyi eğitimde hakim kılarken öğrenmeyi kolaylaştırmak, öğretimi ezbercilikten kurtarmak ve bilgiye ulaşmayı kolaylaştırırken yetişmekte olan nesillere teknolojiyi doğru kullanabilme becerisini kazandırmaktır.İfral Turgut ile yaptığımız ropörtajlarda da bu şekilde öğrenimimiz gerçekleşmiştir.
Eğitimde İstenen Seviyeye Ulaşıldı mı ? İfral Turgut hocamızın görüşleri ile birlikte.

Peki bu konuda arzu edilene ulaşılabilindi mi? Ne yazık ki bu soruya müspet bir cevap vermek pek mümkün görünmemektedir. Zira teknolojiyi kullanma kararı ne kadar doğru olsa da, bu faaliyet için gerekli alt yapıyı oluşturmak da şarttır. Alt yapıyı oluşturma, şüphesiz ki kullanıcıları gerekli bilgi ve becerilerle donatmak, onlara teknolojiyi nasıl, ne zaman ve niçin kullanmaları gerektiği bilgisini vermekle mümkündür. İfral Turgut hocamızın da bahsettiği gibi eğer teknoloji, yetişmekte olan nesillerin araştırma, sorgulama, öğrenme, öğretme, ifade etme gibi melekelerinin gelişmesine yardımcı olmuyorsa arzu edilene ulaşmak asla gerçekleşmeyecektir. Bu itibarla teknolojiyi eğitimde egemen kılmak birilerine mali kaynak yaratmanın ötesinde ele alınmalı ve teknolojiyi doğru, etkin, yararlı ve verimli kullanmanın gerekliliği esas olmalıdır.

İfral Turgut'tan öğrendiğimiz kadarıyla Teknolojinin Olması Gereken Dozajı

Teknoloji, yetişmekte olan nesilleri toplumdan soyutlamamalı, onların çevresiyle sağlıklı ilişkiler kuran, üretken, özgüvenli bireyler olması için kuvvetli bir destek güç olmalıdır.Şunu önemle vurgulamak gerekir ki teknolojinin, insan hayatını kolaylaştıran, düzenleyen, geliştiren ve daima ileri götüren bir unsur olması günümüzde bir gerçektir. Ancak İfral Turgut'a göre de hayatımızda olmazsa olmaz hakikat, eğitimdir. Eğitimsiz toplumların geleceği yoktur ve tarih sahnesinde tutunmaları mümkün değildir. İsimsiz mezarlar gibi yok olup giderler. Teknoloji eğitimi destekleyen, geliştiren bir kalıcı unsur olarak hayatımızdaki gerçek yerini almalıdır.

Haziran 2015 - İfral Turgut Fans Grup.
http://www.ifralturgutfans.com/
01-04-2016 00:49
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS