Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diş Kaplama Fiyatları
Yazar Mesaj
kombici Çevrimiçi
Posting Freak
*****

Mesajlar: 1,498
Üyelik Tarihi: 05-01-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.

Seviye: 33
Yaşam Puanı: 800 / 800
Yetenek Puanı: 499 / 6,373
Deneyim: 2 / 100
Mesaj: #1
Diş Kaplama Fiyatları
Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum genelde ABD, Avusturya, Brezilya, Rusya gibi ülkelerden çıkarılan bir madendir. Ülkemizde çıkmayan bir mineral olduğu için zirkonyum diş fiyatları sıralanan bu ülkelere göre daha pahalıdır. Ayrıca bu dişin diğer metal alt yapılı porselen dişlere göre daha pahalı olduğu da bir gerçektir. Çünkü zirkonyum sıcaklık değişimlerine ve korozyona daha dayanıklı bir madde olduğu için işlenmesi de oldukça güçtür. Zirkonyumun beyaz olması, kahve, sigara gibi kötü koşullarda herhangi bir sararma durumuna maruz kalmaması, hafif olduğu için ağızda bir rahatsızlık vermemesi, elektriği iletmemesi, ağızda tat değişimleri bırakmaması, diş etine doğal bir görünüm kazandırarak diş çekilmesi gibi problemlere ortam hazırlamaması ve ağız kokusu yapmaması bu dişin değerini artırır.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları tek diş için 500-1000 TL arasında değişmektedir. Zirkonyumun hangi laboratuvar şartlarında elde edildiğine bağlı olarak ve diş hekiminin inisiyatifine göre bu fiyatlar 400-800 TL aralığına düşebilmektedir. Hatta bulunulan şehir bile fiyatların değişimini etkilemektedir. Gelecekte zirkonyum diş yaptırmanın çok daha ucuza mal olacağı tahmin edilmektedir. Değişen ve gelişen teknoloji, bu zirkonyum metalini zirkon seramiğine çeviren laboratuvarların sayısını arttırdığı için bu dişin fiyatı geçmişe göre biraz daha ucuzlamıştır. Ayrıca bu laboratuvarlarda çalışan diş hekimi sayılarının da artması bu ucuzlamaya katkı sağlamıştır.Sonuç olarak, dış ülkelerden ithal edilen ve çok dayanıklı olduğu için işlemesi de oldukça zorlayıcı olan bu madenin pahalı oluşu zirkonyum diş kaplama fiyatları listesinin yüksek olmasını açıklamaktadır. Ancak sadece ithal oluşu değil ülkemizde hastanın ağız yapısına göre şekil alması için birçok işlemden geçtiği laboratuvarların da oldukça pahalı ve donanımlı makinelerden oluşması zirkonyum dişin neden diğer porselen dişlere göre daha pahalı olduğunu açıklamaktadır.

Hemen hemen herkes dişlerinde sararmalar, eksiklikler, diş minesinde aşınmalar ya da sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet hissetmiştir. Bu gibi durumlarda ilk olarak diş hekimimize danışırız ve çoğu durumda eksik olan dişin yerine estetik görünümlü bir porselen diş ekleme önerisiyle karşılaşırız. Ancak bu porselen dişler zirkonyum diş kaplama fiyatları ve diğer metal alt yapılı diş olarak ikiye ayrılır. Bu durumlarda hem keseye uygun hem de sağlıklı ve uzun süre kalıcı dişlere olmak isteriz. Ancak yapılan araştırmalar zirkonyum dişin dişe daha iyi uyum sağladığını ve daha doğal bir görünüm verdiğini öne sürmektedir. Zaten birçok hasta da zirkonyum dişin kendileri söylemedikçe kimse tarafından orijinalliğinin sorgulanmadığını belirtmiştir.


kaynak: http://www.implantyeri.com/dis-kaplama-fiyatlari.htm

iç mimar
makam odası
12-08-2016 12:03
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS