Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diş Doktoru Görevleri Nelerdir?
Yazar Mesaj
kombici Çevrimiçi
Posting Freak
*****

Mesajlar: 1,471
Üyelik Tarihi: 05-01-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.

Seviye: 32
Yaşam Puanı: 794 / 794
Yetenek Puanı: 490 / 6,083
Deneyim: 78 / 100
Mesaj: #1
Diş Doktoru Görevleri Nelerdir?
Daima güler yüzlü, kaliteli ve sürekli gelişmeyi hedefleyen koruyucu, fonksiyonel, estetik ve tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmak başlıca görevlerimizdendir. Kliniğimiz kent merkezinde tümüyle kendi kullanımına ait özel düzenlenmiş binası ile Saltak Caddesi üzerinde özel ve kamu sağlık kuruluşlarının yoğun olarak yer aldığı hastaneler bölgesinde yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolay olduğu gibi hemen yakınında yer alan çok katlı belediye otoparkı ile de özel araç sahiplerine kolaylık sağlamaktadır. Girişte yer alan bahçesi ile sıcak ve sempatik bir karşılama sunan klinik çağdaş diş hekimliğine uygun olarak tasarlanmıştır.

Hizmet devamlılığını sağlamak ve kaliteyi yüksek standartta sunmak için diş doktoru olan uzmanlarımız sizin için yapının bitişiğine özel ünite hazırlanmıştır. 3 katlı klinikte 10 ünite ile hizmet verilmektedir.

Kliniğimizin 2. Katında geniş bir alan bekleme bölümü olarak düzenlenmiş ve bir köşesinede oyun parkı hazırlanmıştır. Hastalarımızın ve yakınlarının sıkılmadan zaman geçirebilmesi için Tv ünitesi ve bir kütüphane oluşturulmuştur. Tüm dental bölümler kendi içinde müstakil birer diş kliniği olarak tesis edilmiş olup kullanım amacına uygun ekipmanlarla desteklenmiştir.

Bu amaçla diş doktoru bulunan kliniklerimizin ilk katı ; Hasta kabul ünitesi, bekleme bölümü, ilk muayene ünitesi, cerrahi ve acil müdahaleler ünitesi, sterilizasyon ve panoramik ünitesi,bilişim ünitesi, servis mutfağı, bakım ünitesi , müdür odası , İkinci Katı ; Bekleme salonu ve kütüphane Çocuk oyun parkı , diş hekimliğinde farklı alanlarda hizmet veren 5 ayrı kliniğimiz ve tıbbi depo, Üçüncü katı Personel mutfağı ,doktor toplantı odası , idari sorumlu odası ve özel uygulama klinikleri ile Halitozis – Periodontoloji klinikleri olarak hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

Dişlerdeki çapraşıkların bir diğer edeni de süt dişlerini normal değişme zamanı gelmeden çekilmesidir. ‘’nasıl olsa yerine yenisi gelecek’’ düşüncesiyle tedavi edilebilir düzeydeki süt dişlerinin çekimi son derece hatalıdır. Çünkü bu dişler altlarından gelecek kalıcı dişlerin yerini koruyarak çapraşıklığı önler. Bir süt dişi zamanından önce çekilirse yandaki dişler çekilen dişin boşluğuna doğru kayar. Alttan gelecek kalıcı dişin süreceği yeri kapatır. Kalıcı diş bulabildiği boşluktan sürmeye çalışır ya da gömülü kalır. Her iki durumda da diş sisteminin dengesi bozulur ve çapraşıklıklar gözlenir. Süt dişlerini ara yüzeylerinde görülen çürükler zamanında tedavi edilmezse yandaki dişler çürüyen, kayıp diş dokusu kadar boşluğa kayar. Çapraşıklıkların bir diğer nedeni de budur. İşte bu nedenlerden dolayı süt dişlerinde görülen çürüklerin tedavisi diş doktorları tarafından son derece önemlidir.

Kaynak: www.uzmandisdoktoru.net

iç mimar
makam odası
09-10-2015 16:52
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
 Teşekkür Edenler: farukmetin
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS