Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi
Yazar Mesaj
sayginnlp Çevrimdışı
Member
***

Mesajlar: 177
Üyelik Tarihi: 16-08-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 12
Yaşam Puanı: 68 / 283
Yetenek Puanı: 59 / 1,671
Deneyim: 35 / 100
Mesaj: #1
Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi
Denizli Yaşam Koçluğu kişisel hedeflerine ulaşmalarında bireylere bir yol haritası sunar. Alanlarında başarılı olmuş binlerce insanın, yaşamları boyunca elde ettikleri deneyimleri danışanlara aktarır. Bu deneyimlerin ortak özelliklerini araştırır ve bireylerin kullanabilecekleri stratejiler haline çevirir.
Denizli Yaşam koçluğu eğitimi ; profesyonel bir yol arkadaşlığıdır. Hayatınızda yolunuza çıkan engelleri zorlanmadan aşmanıza ve hayat kalitenizi arttırmanıza yardım eden bir sistemdir. Hayallerinizi hedeflere dönüştürmenize ve hedeflerinize doğru adım adım ilerlemenize yardımcı olur. Kendinizi keşfetmenize ve hayatınızda fark yaratmanıza yardımcı olur.

Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi Neler Kazandırır

• Kişisel farkındalığını artırır
• İş ve özel yaşam arasında daha iyi bir denge yaratır.
• Hedeflere ulaşmayı engelleyen tutum ve davranışları keşfetmeyi ve düzeltmeyi sağlar.
• Yaratıcılığı ve hayal gücünü kullanmayı geliştirir.
• Yaşamının sorumluluğunu alarak olaylara objektif bakmayı sağlar.
• Karar vermeyi ve uygulamayı destekler.
• Kişinin gerçekten ne istediğini fark etmesini sağlar.
• Vizyon yaratır, vizyon doğrultusunda imaj geliştirir.
•Yetenekleri bulup, bunların kullanılmasını destekler.
• Olumsuz duygu ve düşünceleri temizlemeyi sağlar.


Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı


Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı; kişinin, kendine daha fazla zaman ayırmasına ve geleceğine ilişkin daha net plan yapmasına yardımcı olmak, güçlü ve zayıf yanlarını keşfederek, kendini sorgulatmak, çözümlerini üretmek, kendi kendini yeniden yapılandırmaktır.
Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı; kişinin, şu an ki mevcut durumundan hedeflerine ulaşılana dek, koçun tespit ettiği program çerçevesinde kişinin yaşam alanları; kariyer, iş,finans, sağlık, aile, sosyal hayat, kişisel (endişe, öfke kontrolü, kendini ifade edebilme, stres, özgüven) v.b. alanlarda kişinin isteği doğrultusunda hayatını şekillendirmektir. Yaşam Koçları bireylerin hedeflerine daha hızlı ve etkili ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla profesyonel bir kişisel çözüm hizmeti verirler. Yaşam koçu insanların hayatında nasıl mutlu olabileceğiyle ilgilenir.

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

En basit ve yalın tanımı ile “yol arkadaşlığıdır.” Hayallerinize, isteklerinize, gerçekçi hedeflerinize ulaşmak için bir tür yolculuk yaparsınız. İstediğiniz yere en sağlıklı, hızlı ve etkin şekilde ulaşmanızı sağlar. Koçunuz; yol arkadaşınız olarak kendi potansiyelinizi keşfetmenizi ve ortaya çıkarmanızı destekler. Sizi motive eder. Hedeflerinize giden yolda kendinize inşa ettiğiniz duvarları, görmenizi sağlar. Farkındalığınızı artırır. Olaylara, kişilere bazı teknikler kullanarak farklı açılardan bakmanız için yardımcı olur. Kısacası; hedeflerinize ulaşmanızın yanı sıra kişisel gelişiminize katkı sağlar. Yaşam kalitenizi artırmanız için çalışır.

Koç doğru ve güçlü sorular soran bir yol arkadaşıdır. Problemlerin çözülmesi veya geliştirilmesi gereken konularda neler yapılması gerektiğini hazır olarak sunan değil, çözümü doğru sorular sorarak danışanın kendini keşfetmesini sağlayan iyi bir dinleyici ve gözlemcidir. Danışanı farklı bakış ,açısından baktıran kişidir koç. Danışanın hedeflediği yolda yürümesi konusunda yanında yürüyen kişidir.

YAŞAM KOÇU NEDEN GEREKLİ ?

Yaşam koçluğunda amacımız; hedeflerimizi ve önceliklerimizi belirlenirken aynı zamanda özgüven, öz değer ve özsaygıyı güçlendirmek ve karşılaştığımız problemlerimizi çözmemiz, zamanımızı ve enerjimizi daha etkin kullanmamız ,kişisel yaşamımız ve iş yaşamımız arasındaki ruh, beden, zihin üçlüsündeki denge tutabilmemiz için ve sınır koyamayıp HAYIR diyemediğimizde kendi özümüze farklı bakış açıları kazandırır. Farkında lığımızı artırarak zorlaştıran engellerin üstünden atlayarak, yanından geçerek, ya da tamamen engeli ortadan kaldırarak , sizin hayatınızdaki satır aralarınızı duymanızı ve tıpkı bir ayna gibi yansıtmayı öğrenmenizi sağlar.

Aile, sosyal çevre, sağlık, kariyer ya da yaşamımızın daha iyi bir seviyeye getirmek istediğimiz her alanında nasıl ilerleyeceğini öğrenmek isteyen herkes içindir. "Kendi" gibi davranamayan, kendi kişilik özelliklerine yabancılaşanlara, yaşamın her alanını dengelemek, daha özgüvenli yaşamak ve artık hayatında değişim tohumları ekmek isteyenlere yönelik danışmanlıktır, yaşam koçluğu.

Yaşam tarzımıza, alışkanlıklarımıza, sosyal çevremize uygun, ulaşılabilir hedefler koymamızı sağlar. Bu hedefler için kendimizde, yaşam alanımızda bizi sıkıntıya sokan, bize stres yaşatan her türlü olaya, duruma, kişiye karşı bilinçli olarak farkındalığımızı arttırarak pozitif yönde istediğimiz gelişim sürecini hayatımıza uyarlamamıza ve bunu bir yaşam tarzı olarak benimsememize yardımcı olur.

YAŞAM KOÇU KİŞİYE NELER KATAR?

Büyürken bu soruyu sıkça duymuş olabilirsiniz. Elinizde sihirli bir değnek olsa ne yaparsınız? Her şeyi oturduğu yerden, hiçbir zahmete katlanmadan sahip olmak isteyenler, sihirli bir değnek olsa da yaşamımı değiştirsem derler.
Biz yaşam koçları, hayatınızı nasıl düzene sokacağınızın püf noktalarını görmenizi sağlarız. Kişinin kendini keşif yolculuğunda bulmak istediği her şeyi bulması için gerekli ekipmanı sağlar diyebiliriz. Elinize bir değnek veririz. Sizde neyin değişmesini istiyorsanız, değneği o tarafa uzatırsınız. Değneği uzatırken gösterdiğiniz gayret ne kadar büyükse, yaşamınızdaki sihri de o kadar büyük olur. Çünkü değneği sihirli yapan, kişinin kendisidir. Kendi gücünüzü keşfettiğinizde sihirli değneği istediğiniz gibi kullanmayı başarabilirsiniz. Yeter ki yürekten isteyin.

KOÇLUK NE DEĞİLDİR?

Yaşam koçluğu terapi değildir. Yaşam koçu hedeflerinize ulaştıran kişidir. Terapist değildir,tedavi etmez,yaşam koçu kişisel gelişim profesyonelidir.Danışman değildir.çözüm önermez,farkındalıkla çözüme ulaştırır.Koçlar psikiyatri değildir ,kişisel gelişim eğitmenleridir.

YAŞAM KOÇUNDAN KİMLER FAYDALANIR?

Yaş, iş, mevkii, cinsiyet, din, dil, ırk, medeni durum ne olursa olsun, sadece ve sadece kendini keşfetmek isteyen, hayallerine, mutluluğuna, arzuladığı ve gerçekten sevdiği değerlere ulaşmak isteyen ruh sağlığı yerinde olan herkes…

Yaşamında değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır kişiler. Yaşamlarında daha mutlu ve huzurlu olmak isteyen ilerlemeye açık bireyler ve bu bireylerden oluşan kurumlar…


YAŞAM KOÇLUĞU KİŞİLİĞİ NASIL GÜÇLENDİRİR ?

Bence kişilikler zaten güçlü en yüksek potansiyelle dünyaya geliyoruz. Sadece zamanla bu gücü çocukluktan yetişkinliğe kadar yaşadığımız aile,çevre ve kendimizin algılayıp oluşturduğumuz senaryo ve çocukluktaki içselleştirdiğimiz inançlarımızla oluşan değerler ve koşullar gereği kullanmamaya başlıyoruz.Koçluk bizim kullanmadığımız kapattığımız güçlü yönlerimizi ortaya çıkarmamızda yol arkadaşlığı yaparak güçlü yönlerimizi tekrar keşfetmemizi sağlıyor.

SONUÇLARIN HEP OLUMLU OLACAĞINI SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ ?

Burada kime yada neye göre olumlu kavramını düşünmek gerekiyor. Seans sonunda elde edilmek istenilen iyi-yada kötü şey elde ediliyorsa sonuç olumludur. Bu kişinin yüzleşmek istemediği negatif bir sonuç da olabilir. ve sonuçta sadece yargısızca dinlenilmek bile kişiye yetiyor. Danışana hiçbir şekilde olumsuzluk yaşatması söz konusu değildir.

DANIŞANLARINIZA NASIL HİZMETLER VERİYORSUNUZ?

Danışanlarımın yaşamlarında ihtiyaç duyduğu her alanda (kariyer, aile, arkadaşlık ilişkileri, finans, romantik ilişkiler, sağlık/kişisel bakım, sosyallik, eğlence, kişisel, ruhsal gelişim, fiziksel ortam vb.) tatmin olmaları için hedefler belirliyoruz. Bu hedeflere ulaşmak ve süreçte kişinin farkındalığını artırmak hizmetin ana amacı. Danışanlarım arasında; işyeri sahipleri yöneticiler, oyuncular, ev hanımları, çalışan grubu da var .
Kurumsal koçlukta ise şirketin vizyonu belirlemek, bu vizyon doğrultusunda iş hedeflerini netleştirmek ve çalışan verimliliğini, motivasyonu ortak hedeflere koşarken artırmak var.


Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?


Hayatını hak ettiği gibi yaşamak isteyen yediden yetmişe herkes yaşam koçluğu eğitimine katılabilir. Kendini daha iyi tanımak, hayatını kendisi şekillendirmek, yaşam dengesini oluşturmak ve hayatını gerçekte olmasını istediği şekilde yaşamak isteyen herkes; ev hanımlarından, üst düzey yöneticilere, doktorlardan, öğrencilere, muhasebecilerden, avukatlara, askerlerden polislere… Hayatının tadını çıkarmak isteyen herkes katılabilir. Yaşam koçluğu; duygusal açıdan iyi durumda olan, fakat hayatlarından daha fazla şey bekleyen insanlar için çok uygundur.


Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Süresi


Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi; bireysel olarak uygulanmaktadır. Bireysel uygulanan bu program seanslar şeklinde uygulanır. Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterlidir. Ön görüşme sırasında yaşam koçluğu programınız size özel şekilde tasarlanır.


Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Süreci


Denizli Yaşam Koçluğu; programında kişinin kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına dair net ve etkili yollar gösterilmektedir. Öncelikle katılımcılar, ön görüşmeye alınır. Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi sırasında uygulanacak seans sayısı ve içeriği danışan ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Danışanlar içindekileri anlatırlar. Geçmişiyle, sorunlarıyla ve gelecekleriyle ilgilenirler. Yaşamda istenilen değişimler doğrultusunda çalışmalar yapılır. Uygulamalar ve pratiklerle program sürdürülür.
Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Yöneticileri

Saygın Coaching & Consulting bünyesindeki yaşam koçları, hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle kişisel gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.
Saygın Coaching & Consulting tarafından dünyadaki yaşamın baş aktörlerini profesyonelleştirmeye yönelik bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanmaktadır. Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer/Uzman Psikolog Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçekpotansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanları da bulunmaktadır.
Saygın Coaching & Consulting bünyesindeki hızlı okuma eğitmenleri, hayatın hızına nasıl yetişileceği ve sınırsız bilgi edinme becerimizi açığa çıkarmayı en iyi şekilde tasarlayabilen profesyonellerdir. nasıl daha etkin ve etkileşimli olunabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle Türk eğitim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Saygın Coaching & Consulting tarafından tasarlanan anlayarak hızlı okuma programı okumasını en etkin şekilde biçimlendirmek isteyen herkes için idealdir. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanmaktadır. Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer/Uzman Psikolog - Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanları da bulunmaktadır.

Saygın C & C DENİZLİ

Adres :Mehmetçik Mah. 2576 Sk. No:5 Kat :1 DENİZLİ
Tel :+90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65

Saygın C & C İZMİR Merkez Ofis

Adres :Kıbrıs Şehitleri Cad.No:30 K:6 D:11 Alsancak / İZMİR
Tel :+90(232) 422 59 54 - +90(535) 667 32 24

Saygın C & C İZMİR Karşıyaka

Adres :1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR
Tel :+90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65

Saygın C & C ANTALYA

Adres :Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Muratpaşa, ANTALYA
Tel :+90(242) 323 73 15 - +90(505) 445 15 31


Saygın C & C MUĞLA

Adres :İsmet Çatak Cad. Özman İşhanı Kat:3 No:8 MUĞLA
Tel :+90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65

Saygın C & C AZERBAYCAN

Adres :V.Aliyev 95. Az 1138, Baku , Azerbaycan
Tel :+99(455) 248 44 22
23-09-2016 16:17
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS