Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Denizli NLP Eğitimi
Yazar Mesaj
sayginnlp Çevrimdışı
Member
***

Mesajlar: 177
Üyelik Tarihi: 16-08-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 12
Yaşam Puanı: 68 / 283
Yetenek Puanı: 59 / 1,668
Deneyim: 35 / 100
Mesaj: #1
Denizli NLP Eğitimi
NLP ile davranışlarınızı irdelediğinizde, duygu, düşünce ve davranış seçenekleriniz artacak, kendi geleceğinizin mimarı olabileceksiniz.

Deneyimleri irdeleyerek oluşum basamaklarını belirlemek, hedefe ulaşmak için onları yeniden düzenlemektir. Elde edilen sonuçlar ve onların insanlar üzerindeki etkileri kişisel programların ürünüdür. Her davranış bir dizi düşünce ve tutum sonucu oluşur. Bu diziyi belirleyerek davranışları kodlayıp, altyapılarını tanımak olasıdır. NLP'nin yaratıcıları olan John Grinder ve Richard Bandler beraberce insan zekasını incelerken her ikisinin de ilgi alanını kapsayan NLP kavramı doğdu. NLP'nin ileri sürdüğü birçok düşünce daha önceleri tartışılmış, bu iki araştırmacı tarafından derlenmiş ve NLP başlığı altında toplanmıştır. Onların düşünme basamakları ve dili kullanma biçimleriyle ilgili özgün görüşleri de eklenerek mükemmelliğe giden yolun haritası çizilmiştir.

NLP, duyuları kullanarak, dış dünya ile ilgili deneyimleri bilinçli ya da bilinçaltı düşüncelere dönüştüren nörolojik süreçlerle ilgilidir. NLP bedenin ve zihnin bir bütün olarak işleyişini irdeler. NLP'nin en çok üzerinde durduğu konu, nörolojik süreçlerin etkinliğini artırmak ve onu yönetebilme becerisi kazanmaktır.

NLP olağanüstü yeteneği inceler. Konusu, insan davranışlarını beraberce biçimlendiren bilinçli ve bilinçaltı süreçlerdir. Başarının anahtarı çoğu zaman bilinçaltında gizlidir. NLP ise fark yaratan öğeyi bulma yetisidir. NLP saklı parçaları bulma yöntemleriyle 'üstün başarı'yı çözümler, yinelenmesine olanak sağlar. İşte NLP'yi geleneksel eğitim programlarından farklılaştıran özellik budur. NLP, katkısını insanlar üzerinde yapar. NLP’nin etkisi, ister öğrenme, ister iletişim, isterse liderlik, hedefe ulaşma ya da sorun çözme alanlarında olsun, her düzeyde değişim meydana getirmektir. Bu değişim her seferinde bir insanda olur.

NLP'nin gelişiminde başka başka insanların katkıları olmuştur. İlk çalışmalar davranışsal yaklaşım olarak tanımlanırken, son zamanlarda vurgulama davranışların ardında yatan kimlik, inançlar ve değerlere kaymıştır. Bilinçli ve bilinçsiz zihinler arasındaki ilişki ve dengenin anlaşılması son dönemlerdeki NLP eğitiminin merkezini oluşturmaktadır.

NLP varsayımlarına göre insanların tam ve doğru olarak gerçeği bilmesi mümkün değildir. Bu durumda amaç, ‘doğru harita’yı oluşturmak değil, sistem yaklaşımına uygun en ‘zengin harita’yı oluşturmaktır. Bir sorun karşısında ne kadar çok davranış alternatifi varsa başarı şansı da bu çeşitlilik oranında artar. Mükemmel kişiler, çok çeşitli bakış açıları ve çok sayıda davranış seçenekleri içeren haritalara sahip olan kişilerdir. NLP, bakış açılarını ve davranış seçeneklerini artırma, zenginleştirme yöntemleri sunar. Çok seçenek sahibi olmak kişiyi mükemmelliğe yaklaştırırken, çok çeşitli bakış açılarına sahip olmak da olgunlaştırır.

Denizli NLP Diploma Eğitimi

Denizli NLP Practitioner Eğitimi

Denizli NLP Master Practitioner Eğitimi

Denizli NLP Trainer Eğitimi


Denizli Reiki Eğitimi

Reiki, Tibet kaynaklı ve son derece basit bir "elle" enerji verme sistemidir. Uzak doğuda bir şifa yöntemi olarak kullanılan Reiki Batı'da uzun yıllar boyunca gizli tutulmuştur. Reiki, sisteminin temel üç derecesini bulunmaktadır.

Reiki enerjisinin tüm insanlığa ait olduğu gerçeğinden hareket eden bu eğitimde, Reiki'ye dair tüm kaynaklardan önemli bir farkı mevcuttur. Denizli Reiki Eğitimleri sadece bilgi içeren programlar değildir. Reiki çalışmaları %75 oranında uygulama esaslıdır. Denizli Reiki Eğitimleri, uygulamacısı ve öğretmenin ihtiyaç duyabileceği her türlü bilgiyi içermektedir.

Reiki ortaya çıkışında insanların hayat kalitesini arttırmak amacıyla, mükemmele ulaşma çabaları içinde ortaya çıkmıştır. Şifa özelliği hayatı mükemmelleştirme çabalarının bir sonucu olarak belirmiştir. İnsanın her boyuttan iyi olmasını hedefleyen bütünsel sistemlerden en önemlilerinden biridir.

Ne kadar uzak doğuda ortaya çıkmış bir sistem olsa da, inançlara dayalı bir sistem değildir. Tamamen bilimsel bir gerçek olan insanın yaşam kaynağının enerji olduğu gerçeği üzerinden işler. Denizli Reiki insanın yaşamsal enerjisini en iyi düzeyde tutmak, hayatını enerji seviyesine göre şekillendirmek ve kendisini enerji boyutunda korumak hedefindedir.

* Reiki içimizdeki yaşam enerjisinin akışını dengeleyen doğal ve güçlü bir sistemdir.

* Reiki her çeşit değişik terapi yöntemleriyle kullanılabilir ve bunları destekler.

* Reikiye uyumlanan kişi her zaman için onu kullanabilir ve yaşam boyunca bu yeteneği kaybetmez.

* Reiki bütün yaşamda olayların akışını ve oluşumları etkiler.

* Reiki rahatsızlıkları önler kişiye pozitif bir sağlık duygusu verir çabuk iyileşmeyi sağlar.

Reiki Eğitimi öncelikle tecrübeli olan eğitmenler tarafından verilir.

Eğitimler üç aşamadan oluşur.

1.Aşama; kendinize ve bir başkasına uygulamayı öğrenirsiniz. Reiki’nin tarihçesi, uygulamanın nasıl yapılacağı hakkında ki bilgiler bu aşamada verilir.

2. Aşama; daha ayrıntılı mental çalışmalar yapabilir ve enerjiyi daha uzağa aktarabilirsiniz. Burada Reiki’nin sembolleri vardır. Bu sembollerle nasıl çalışılacağı öğretilir.

3. Aşama; eğitmenlik aşamasıdır. Bu aşama daha uzun zaman alan bir aşamadır. Ortalama 1-2 yıl süren bir çalışma gerektirir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Reiki Eğitimlerimiz

Denizli Reiki 1 Eğitimi

Denizli Reiki 2 Eğitimi

Denizli Reiki 3 Eğitimi


Denizli Hızlı Okuma Eğitimi


"Anlayarak Hızlı Okuma" hızlı okuma konusuyla ilgili 25 yıldır yapılan beyinle bağdaşan çalışmalara dayanır. Aynı zamanda "Tüm Beyinle Hızlı Okuma Sistemi" olarak bilinen ve daha hızlı okumanızı sağlayan bir tekniktir.


Denizli Hızlı Okuma Eğitimi, okuma hızını 3-4 kat artırmayı ve okuduğunuzu çok daha iyi anlamayı sağlayan bir yöntemdir. Kalıcı olarak öğrenmeyi ve konsantrasyonu düzenlemekte son derece önemli katkısı olan hızlı okuma yöntemleri ayrıca kişilere düzenli okuma alışkanlığı da kazandırır.


İnsanlar okuma konusunda mevcut kapasitesinin tamamını kullanamamaktadır. Bilim alanındaki gelişmeler, öğretim sırasında okunması gereken belgelerin her geçen gün biraz daha artması karşısında insanlar çaresiz kalmakta; zaman konusunda sıkıntı çekmektedir.Denizli Hızlı Okuma Eğitimi en temel hedefi katılımcıların mevcut okuma potansiyellerini en az iki kat arttırarak okudukları metinleri anlama oranlarını arttırırken beyin ve göz arasındaki muazzam ilişki hakkında bilgi sahibi olmaları ve bu ilişkiden bilinçli olarak faydalanmalarını amaçlamaktadır. Bu sayede katılımcıların genel kültürlerini ve sözcük haznelerini arttırmaları, bilgiye çok daha kısa sürede ulaşmaları ve gerek okul gerekse iş yaşamları içerisinde çok daha başarılı bireyler olmalarının önü açılmaktadır. Yapılan araştırmalar, ortalama olarak dakikada 500 kelime okunmasının gerekli olduğunu göstermiştir.


Ortalama bir öğrencinin, üniversite sınavlarında çıkan soruları okuması, normal okuma hızıyla, rahatlıkla yaklaşık 60 dakikasını alır. Denizli Hızlı Okuma Eğitimi, almış bir öğrencinin okuma hızı ise ortalama 2,5 kat daha yüksektir. Dolayısıyla Hızlı Okuyan bir öğrenci, üniversite sınav sorularını yaklaşık 22 dakika içerisinde okuyup bitirecektir. Bu sayede, sınav esnasında yaklaşık 35 dakika ekstra zaman kazanacaksınız. Üniversite sınavlarına hazırlanan bir öğrenci, yıl boyunca, ortalama 6.500 test sorusu okuyup çözer, 450 saat boyunca ders çalışır, dersle ilgili 17.970 sayfa okumak zorunda kalır. Etkin ve Hızlı okuyarak, okuması gereken tüm ders kitapları, metinleri ve testleri şuandakinden 3 kat daha hızlı okuyup anlayarak, sene boyunca büyük zaman kazanacak, daha fazla konuyu çok daha hızlı bir şekilde öğrenecektir.Okuma hızınızı 2-3 kat daha arttıracaksınız. Okuduklarınızı daha iyi bir şekilde anlayacaksınız. Okuduklarınızı daha konsantre, etkin ve hızlı bir şekilde özümseyen değerlendiren ve daha iyi zihinde tutan, verimli okuyucu durumuna geleceksiniz. Göz sağlığı ve kaslarınız ciddi anlamda gelişecek.

Daha hızlı düşünecek, algılayacak, karar verecek, okuma hızınızın en az % 200, verimliliğinizin %300 arttığına şahit olacaksınız. Konsantrasyon problemleriniz asgari düzeye inecek, duygusal ve zihinsel hazırlanma tekniklerini kullanabileceksiniz.


Denizli Hızlı Okuma Eğitimi, almış bir öğrencinin okuma hızı ise ortalama 2,5 kat daha yüksektir. Dolayısıyla Hızlı Okuyan bir öğrenci, üniversite sınav sorularını yaklaşık 22 dakika içerisinde okuyup bitirecektir. Bu sayede, sınav esnasında yaklaşık 35 dakika ekstra zaman kazanacaksınız. Üniversite sınavlarına hazırlanan bir öğrenci, yıl boyunca, ortalama 6.500 test sorusu okuyup çözer, 450 saat boyunca ders çalışır, dersle ilgili 17.970 sayfa okumak zorunda kalır. Etkin ve Hızlı okuyarak, okuması gereken tüm ders kitapları, metinleri ve testleri şuandakinden 3 kat daha hızlı okuyup anlayarak, sene boyunca büyük zaman kazanacak, daha fazla konuyu çok daha hızlı bir şekilde öğrenecektir.

YGS, LYS,TEOG, ALES, DGS, KPSS gibi sınavlara hazırlanan ve hali hazırda ilköğretim, lise veya üniversitede okumakta olan bütün öğrenciler; meslekleri gereği mevzuatları sürekli takip etmek durumunda olan çalışanlar; günümüzün yoğun iş ve günlük hayat temposu içerisinde okuma faaliyetine fazla zaman ayıramadığından yakınanlar ve hızlı okuma teknikleriyle bilgiye çok daha kısa sürede ulaşarak yaşam kalitelerini yükseltmek isteyen bireyler için uygundur.


Denizli Hafıza Eğitimi


Öğrencilerin en büyük sorunlarından bir tanesi anlatılan bir konuyu çok çabuk unutmalarıdır. Bunun nedeni; öğretim kurumlarımızda verilen eğitimin, sol beyin işlevinin (yazma, okuma, matematik, mantık, analiz) güçlendirilmesine yöneliktir. Ancak, sağ beyin fonksiyonları (hayal gücü, mizah, yaratıcılık vs.) okul yaşantısı boyunca bıraktığımız becerilerimizdir. Beyniniz uyuyan bir dev gibidir. Çok iyi veya çok kötü hafıza diye bir şey yoktur, sadece eğitilmemiş bir hafıza gerçeği vardır.


Denizli Diksiyon Eğitimi

Diksiyon en basit tanımıyla, seslerin, sözlerin, ses ve söze yardımcı olan öğelerin yerli yerinde kullanılmasına diksiyon sanatı adı verilir.

Diksiyonun daha geniş bir tanımla, güzel ve etkili konuşmak üzere kullanılacak dil malzemesinin doğru seçilmesi ve bunların konuşmaya yardımcı diğer unsurlarla (sesin uyumu, Vurgu, ton, tonlama, durak, üslûp, jest ve mimikler, tavır vb.) uyumlu bir biçimde kullanabilme sanatına diksiyon denir. Diksiyon, anlamlı ve alımlı söz söyleme sanatıdır.

Herhangi bir dili konuşmak, yalnızca o dil hakkında temel bilgilere sahip olmak; dilin kelime kadrosunu öğrenmek ve iletişim kurmaktan ibaret değildir. Dilin doğru ve güzel kullanılması da önemlidir. Dilin seslerini doğru telâffuz edebilmek, kelimeleri doğru seçip yerli yerinde kullanabilmek de ayrı bir sanattır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kişisel Gelişim Eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Denizli Kişisel Gelişim Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0(535) 667 32 24 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Antalya Kişisel Gelişim Eğitimi için 0(242) 323 73 15 yada 0(505) 445 15 31 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Muğla Kişisel Gelişim Eğitimi için 0(252) 213 00 98 yada 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Denizli Kişisel Gelişim Eğitimi için 0(258) 213 0 999 yada 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.
09-10-2016 17:12
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS