Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Clash Of Clans Köy Binası
Yazar Mesaj
farukmetin Çevrimdışı
Administrator
*******

Mesajlar: 608
Üyelik Tarihi: 17-10-2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 22
35 Mesajına, 37 Teşekkür edildi.

Seviye: 22
Yaşam Puanı: 307 / 539
Yetenek Puanı: 202 / 4,639
Deneyim: 57 / 100
Mesaj: #1
Information Clash Of Clans Köy Binası
Merhaba Arkadaşlar ;

Köy Binası köyünüzün kalbidir. Köy binasını yükseltmek, yeni savunmaların, binaların, tuzakların ve daha fazlasının kilidini açacaktır.

[Resim: koy-binasi-932x439.png]

Saldırı ve İpuçları

Köy binasının yerleştirildiği yer çok kritik ve stratejiktir, ancak ilk olarak kupanın mı yoksa hızlı bir gelişme mi olduğuna karar verilmelidir. Köy binasının her zaman 1000 iksir ve 1000 altın kapasitesi vardır. Bu da oyuna ilk başladığınızda altın veya iksir deposuna ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor. Köyünüzü geliştirme sürecinde köy binanızı duvarlarınızın dışında bırakmanız, kupa sıralamasında yükselmek istediğinizde ise köy binanızı duvarların içinde güvenli bir noktaya taşımanız yerinde olacaktır. Havan topları ve sihirbaz kuleleri ile köy binanızı koruyabilirsiniz. Eğer oyuncular kupa topluyorsa, veya savaş üsleri tasarlıyorlarsa, köy binalarını savunmalıdırlar. Köy binası yıkıldığında, otomatik bir zafer puanı elde edilecektir ve saldıran oyuncu hemen bir yıldız kazanacaktır. Eğer oyuncular hızlı bir yükselme hedefliyorsa, geniş miktarda kaynağa ihtiyaçları olacaktır. Kaynakları kazanmayı hızlandırmak için, köy binası savunmasız bir noktaya yerleştirilmelidir. Köy binanızı savunmasız bir noktaya taşımanın iki çok önemli avantajı vardır:

1) Herkes onu yıkabilir. Bu, 12 saatlik bir kalkan almanızı sağlayacaktı. Bu taktik kalkan almanızı kolaylaştırır ve saldırganlardan uzak iyi bir uyku çekmenizi sağlar.

2) Köy binanıza agresif bir biçimde saldıran oyuncular muhtemelen düşük seviyeli oyuncular olacaktır. Bu oyunculara karşı yapılan intikam saldırıları daha avantajlı olacaktır.

Köy binaları en çok can değeri olan birimlerdir (duvarların dışında), yani yıkılması uzun süren binalardır. Köy binanızın etrafına çok hasar veren savunma birimlerini yerleştirmek, saldırı yapan oyuncunun köy binanıza saldırırken birliklerinin çokça hasar almasını sağlayacaktır. Savunması olmayan bir köy binasının dezavantajı, kaybedilen 1000 iksir ve altın olacaktır, bu da yüksek seviyeli oyuncular için ciddi bir kayıp değildir. Ancak düşük seviyeli oyuncular için bu miktar çok karlı bir miktar olabilir, hem de kolayca kupalarını yükseltmiş olurlar. Savunmasız bir köy binasının bir diğer dezavantajı ise, oyuncunun birçok saldırıya karşı mağlup olacağıdır. Bu “kırılmaz” başarısını tamamlamak için zorluk oluşturan bir durumdur. Bu başarı toplam 155 elmas vermektedir.

Köy binanızı yükseltmeden önce, yükseltilebilecek tüm birimlerin yükseltilmesi tavsiye edilir. (birlikler, binalar,vs.) Eğer inşaatçılarınızın inşa süresini maksimize etmek sizin için önemliyse, tüm yükseltmeleri tamamlayıp köy binanızı öyle yükseltmek, sizin için etkisiz bir yol olacaktır. Çünkü bu süre boyunca çalışmayan işçileriniz olacak ve zamanınız boşa gidecektir. Tüm işçilerinizi çalışır şekilde tutmak için, köy binanızın yükseltmesinin bitiş süresini, diğer binaların yükseltmesinin bitiş süresine denk getirmeniz gerekmektedir. Bu açıdan, yükseltme zamanları iyi hesaplanmalıdır. Örneğin, eğer köy binanız 7. seviyedeyse ve üç adet inşaatçı kulübeniz bulunuyorsa, bu seviyede köy binanızı 8. seviyeye yükseltmek 8 gününüzü alacaktır, diğer tüm yükseltmeler ise toplam 16 gün sürmektedir.

*Köy binanızı duvarlarla kaplı bir köşeye yerleştirmeniz bir şey ifade etmeyecektir, köyün dış sınırlarından da askerler yerleştirilebilir, duvarlarınız bir işe yaramayacaktır.

Yükseltme Farklılıkları

Köy binaları 3, 7, 8, 9 ve 10. seviyelerde önemli görsel değişikliklere uğrarlar.
2. seviyede, köy binasının çatısı turuncu kiremitli bir görüntü alır ve duvarları güçlendirilir.
3. seviyede, köy binasının çatısının üzerine bir kat daha bölünmüş bir yapı eklenir.
4. seviyede, köy binasının üst kısmına kiremit olmayan taştan bir yapı eklenir.
5. seviyede, taştan yapı çatıya ve pencerelere eklenir.
6. seviyede, köy binasının çevresinde küçük altından direkler belirir ve kısımsal olarak köy binasını çevreler.
7. seviyede, köy binasının çatısının sol üst köşesine taşlarla kapalı bir alan eklenir. Bu yapı, okçu kulelerinin üst kısmını andırır.
8. seviyede, çatıya eklenen alan genişler, kapının ön kısmına kırmızı bir bayrak eklenir ve ön duvar taştan bir yapı kazanır. Baca da yok olur, çünkü bir baca zaten yok, köy binasından çıkan bir duman da yok.
9. seviyede, köy binasının tüm rengi koyu griye dönüşür ve üstünde kırmızı bir bayrak belirir. Sol üst köşede küçük bir saat kulesi belirir ve köy binasının giriş kısmı geniş ve kırmızı bir görünüm elde eder ve iki altın sütun eklenir. Kapı tasarımına da bir kurukafa motifi eklenir.
10. seviyede, köy binasının rengi kan kırmızısı ve koyu griye dönüşür. Köy binasının üst kısmında metal bir ızgara bulunur. İkinci bir saat kulesi arka tarafa eklenir ve köy binasının üstünden aşağı doğru akan lav kanalları bulunur. Girişteki kırmızı halıya ise altın kenarlıklar eklenir.Kaynak : clashofclans.web.tr

Saygılarımla..
(Bu Mesaj 02-11-2014 11:52 değiştirilmiştir. Değiştiren : farukmetin.)
02-11-2014 11:26
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS