Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Clash Of Clans Balon
Yazar Mesaj
farukmetin Çevrimdışı
Administrator
*******

Mesajlar: 608
Üyelik Tarihi: 17-10-2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 22
35 Mesajına, 37 Teşekkür edildi.

Seviye: 22
Yaşam Puanı: 307 / 539
Yetenek Puanı: 202 / 4,638
Deneyim: 57 / 100
Mesaj: #1
Information Clash Of Clans Balon
Merhaba Arkadaşlar ;

Bu terfi etmiş iskeletler, duvarları yıkma keyfiyle, savunmayı yıkma keyfini takas etmiş. Sinir bozucu havan toplarının ve topları engellemek için iskeletleri görevlendirin.

Balonlar terfi etmiş duvar yıkıcılardır ve sıcak hava balonlarından atış yaparlar. Köylerin üzerine ağır alan hasarı veren bombalar bırakırlar ama hava savunmaları tarafından kolayca etkisiz hale getirilebilirler.

Balonlar havadan yerdeki birimlere çok ağır hasarlar veren, yavaş hareket eden hava birimleridir. Aynen devler gibi ilk olarak savunma binalarını hedef alırlar. Oyundaki en yavaş hareket eden birimlerdir. Düşman tarafından öldürüldüklerinde patlar ve yere düşerler, bu sırada ek hasar verirler.

Savunma Stratejisi

Genelikle balonlar savunma birimleri olarak çok başarılıdır (özellikle de eğer hava birimlerine saldıramayan birliklerle saldırıyorsa). Balonlar bu durumlarda yıldırım büyüsünün dışında başka bir şekilde yok edilemezler. Bu özellikle barbar ve goblinlere karşı etkilidir çünkü alan hasarı verir.

Bir savunma noktasından, birkaç okçu ile Balon etkisiz hale getirilebilir, bu da etkili bir şekilde saldırıyı zayıflatacaktır. Tek zayıf noktası ejderhalar ve dalkavuklardır, ikisi de korkusuzca bir karşı saldırıya balonları yok edebilirler. Aynı seviyedeki bir sihirbaz kulesi (3. seviyeye kadar) bir balonu yıkabilir çünkü çok fazla hasarı vardır, ama balon yaklaşmadan iki kez vurması gerekmektedir (balonlar sihirbaz kulelerini tek atışta yıkacaklardır). 3. seviyeden sonra iki adet sihirbaz kulesi gerekecektir.

Saldırı Stratejisi

Okçu kuleleri, sihirbaz kuleleri, hava savunmaları gibi tüm hava savunması yapan birimleri yıkıp, balonları ondan sonra bırakmak tavsiye edilir. Aynı zamanda klan kalesinden çıkacak olan birimlerden hava saldırısı yapanların da balonları hedef alabileceğini unutmayın.

Balonlar tekli oyuncu modunda çok faydalıdır. Kolayca tüm hava birimlerini etkisiz hale getirip balonlarınızı yerleştirebilirsiniz. Biraz sabır gerektiriyor ama sonunda buna değiyor. Tekli oyun modunda zaman sınırı yoktur. Bu yüzden hiçbir tehdit altında kalmayan balonlar tüm köyü rahatlıkla yıkacaklardır.

Önemli not: Çoğu durumda tek bir balonun tüm köyü yıkması uzun zaman alır ve saldırı zamanınız bitecektir, tabi bu da saldırınızda başarısız olma ihtimaliniz artar. Bu durumdan kurtulmak için sıklıkla bakış açınızı değiştirin ve zoom yapın.

Diğer oyunculara saldırırken zaman sınırlıdır, bu yüzden hava savunmalarını hızlıca yok ettiğinizden emin olun ve çokça balon gönderin. Beş balondan oluşan bir grup çoğunlukla bir okçu kulesini halledecektir. Dokuz balonun herhangi bir hava savunması veya tuzağı yoksa bir birimi kolaylıkla yıkacağı kesindir. Eğer zaman ve iksir sorun olmayacaksa, bir hava savunmasının önüne ejderha bıraktıktan sonra balonları yerleştirmek mantıklı olacaktır, aynen devlerin havan toplarını oyaladıkları gibi. Balonları direkt olarak hava savunmalarına da gönderebilirsiniz ama bu, eğer uçuş mesafesi çok uzunsa tavsiye edilmez, çünkü hava savunması yol boyunca balonları etkisiz hale getirecektir.

Balonlar yavaş hareket etmelerine rağmen çok fazla hasar verebilirler; onları bir öfke büyüsüyle birlikte göndermek iyi bir fikir olacaktır. (tek sorun eğitimleri için gerekli olan süredir). Sihirbaz kulelerinin ve gizli teslaların yıkılmadan önce çok fazla hasar verebileceklerini unutmayın. Bu hasarla okçu kuleleri kolaylıkla balonlarınızı yok edebilir.

Bazı insanlar hava savunması almayı unutuyorlar; balonlar (ve dalkavuklar) onlara bu hatalarını göstermek için harika birer yoldur.

Hava savunmalarını yıkın, çünkü onların tek görevi havadan saldıran birlikleri yok etmektir, ve işlerinde gayet iyiler. Yanlışlıkla bir balonu hava savunması hala aktifken yerleştirmek size pahalıya patlayacaktır.

Yükseltme farklılıkları

-3. seviyede, balon iki yanına tahta bir kalkan alır.
-5. seviyede, balonun sepetine altın dikenler eklenir ve attığı bombalar altına dönüşür.
-6. seviyede, balonun kendisi turuncu renkten siyah bir renge dönüşür ve üzerinde kuru kafa resmi belirir, tahtadan kalkanlar siyah gri metale dönüşürler.
-Uygun olarak her seviyede balonun pilotu her seferinde daha çok duvar yıkıcısına benzemektedir.


Oyunda ilk açılan hava birimi balonlardır. Balonlar duvar yıkıcılar tarafından kullanılırlar. Oyundaki en yavaş hareket eden ve en yavaş saldırı hızı olan birimler balonlardır. Tekli oyuncu modundaki birçok görevi tek bir balon kullanarak yapabilirsiniz, çünkü çoğu köyde hava savunması bulunmamaktadır.

Tam olarak yükseltilmiş ordu kamplarında toplam olarak en fazla 48 adet balona sahip olabilirsiniz. Bu sayı, tam olarak yükseltilmiş klan kalenizde de 7 tanesini barındırırsanız 55’e çıkabilir.

Balonun özelliklerinden dolayı, bırakılan ilk bomba o anda etki yapar, yani bıraktığı son bomba hasar vermez. Balonların verdikleri hasar etrafa sekerek çevredeki birimlere de hasar verir.

6.seviyede, balonların tasarımı güdümlü hava mayınlarının tasarımıyla aynıdır. Öte yandan güdümlü hava mayınları balonlara çok önemli hasarlar verirler. 6. seviye balonlar, 1. seviye P.E.K.K.A.’lardan saniye başına daha fazla hasar verirler. 6. seviye bir balon elde etmek için gerekli araştırma maliyeti, 6. seviye bir okçu elde etmek için olan araştırma maliyetinden düşüktür. Fakat 6. seviye balonların saldırı başına verdikleri hasar, 6. seviye okçuların saldırı başına verdikleri hasardan fazladır.

17 Nisan 2013 güncellemesinde balonların yok edildiklerinde, düşerken patlayarak hasar verme özellikleri eklenmiştir.

Şifacı istisnası dışında, düşman tarafta kendi cinsine saldırıda bulunamayan tek birimdir. Balonlar en iyi çok sayıda birlikle beraber kullanıldıklarında verimli olurlar. Balonların pilotları duvar yıkıcılar olsa bile, kamikaze saldırılar yapmazlar. Öldükleri ana kadar balonların saniye başına verdikleri hasar aynıdır.

Seviye 1
[Resim: 1.png]

Seviye 2
[Resim: 2.png]

Seviye 3
[Resim: 3.png]

Seviye 4
[Resim: 4.png]

Seviye 5
[Resim: 5.png]

Seviye 6
[Resim: 6.png]

Tags : Clash Of Clans Balon

Kaynak : clashofclans.web.tr

Saygılarımla..
26-11-2014 04:25
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS