Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boşanma davalarının süresi
Yazar Mesaj
b.a.f. Çevrimdışı
Posting Freak
*****

Mesajlar: 968
Üyelik Tarihi: 17-12-2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 27
Yaşam Puanı: 658 / 665
Yetenek Puanı: 322 / 5,212
Deneyim: 62 / 100
Mesaj: #1
Boşanma davalarının süresi
Evlilik birliğinin yasal olarak sonlandırılması, boşanma avukatı ankara olarak adlandırılır. Boşanma gerçekleştirilmesi ise ancak boşanma davası açılması ile mümkündür. Ankara Boşanma davaları ile ilgili olarak merak edilen konulardan birisi de boşanma davaları süresi olmaktadır. Boşanma davaları süresi açılacak olan boşanma davasının türüne, boşanma davasının açılacağı mahkemenin iş yüküne ve boşanma davası için ankara boşanma avukatı tutulup tutulmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Önemli olan boşanma süreci içerisinde atılacak olan adımların ne denli doğru olduğudur.

Boşanma davaları süresi ile ilgili olarak en önemli unsur eşlerin boşanma konusunda ve diğer tüm konularda (velayet, mal paylaşımı, nafaka, tazminat…gibi) hem fikir olmalarıdır. Bu durumda eşler anlaşmalı boşanma şartlarını da yerine getirerek uzman bir ankara avukat eşliğinde hazırlanacak olan anlaşmalı boşanma protokolü ile birlikte tek celsede boşanma gerçekleştirebilmektedirler. Bu da ortalama olarak 10 gün ile 3 ay arasında değişen bir sürede boşanma davasının sonuçlanması anlamına gelmektedir. Eşlerin boşanma sürecinde herhangi bir konuda anlaşamamaları durumunda ise çekişmeli olarak yürütülecek olan boşanma davası süre olarak daha uzun olacaktır. Çekişmeli boşanma davaları süresi hukuki prosedürlerin hızlı ve doğru bir şekilde işletilmesi ile birlikte 6 ay ile 10 ay arasında değişir. Fakat bu durum boşanma avukatı tutulması ile mümkündür. Boşanmak isteyen kişilerin davayı bireysel olarak yürütmeleri durumunda, hukuki bilgi ve deneyimlerinin eksik olduğu düşünülürse çekişmeli boşanma davaları süresi 2 3 yılı bulabilmekte ve hatta bu sürenin sonunda boşanma davasının reddi gündeme gelebilmektedir.

Boşanma davaları süresi ile ilgili olarak bir diğer belirleyici unsur ise boşanma davasının açılacağı yetkili Aile Mahkemesinin iş yükü olmaktadır. Davanın açılacağı mahkemenin iş yükünün ağır olması durumunda boşanma davaları daha iler bir tarihe alınacağından boşanma davaları süresi de buna pararel olarak daha uzun olacaktır. Tam tersi boşanma davasının açılacağı yetkili Aile Mahkemesinin iş yükünün hafif olması durumunda da boşanma davası en kısa süre içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Boşanma davaları süresi açısından belki de en önemli unsur bireylerin bu süreci uzman bir boşanma avukatı ankara ile yürütmeleri olmaktadır. Zira boşanma davası için gerekli belgelerin hazırlanması, davanın hukuka uyugun yürütülmesi gerekli prosedürlerin hızlı ve etkili işletilmesi, boşanma davası için öne sürülecek boşanma nedeninin doğru seçilmesi, boşanma davası duruşmasında öne sürülen boşanma nedeninin ispatı… gibi pek çok karmaşık işlem ile boşanma avukatı müvekkilinin yerine ilgilenmekte olup sürecin hızlanmasına katkı sağlamanın yanı sıra boşanma davasından doğacak yasal haklarında korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle boşanma davaları süresi açısından boşanma avukatı tutmak en kısa sürede boşanmanın gerçekleştirilmesini sağlayabilmektedir.
10-02-2015 00:28
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS