Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bayilik veren firmalar
Yazar Mesaj
necati3333 Çevrimdışı
Junior Member
**

Mesajlar: 12
Üyelik Tarihi: 25-02-2016
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 2
Yaşam Puanı: 0 / 31
Yetenek Puanı: 4 / 144
Deneyim: 25 / 100
Mesaj: #1
Bayilik veren firmalar
Aklınızdaki iş fikirlerinden size en yakın olanı mobilya magazası açmak mı? O halde bu araştırmayı sizin için yapıyoruz demektir. Mobilya mağazası bayilik veren firmalar açmak zor bir iştir. Ancak siz bunun üstesinden gelebilecek cesarettesiniz!

Bayilik veren firmalar

Her yıl olduğu gibi 2016 yılında da mobilya mağazası açmak bir hayli kar getiren işlerin başında gelmektedir. Hatta birgün kuyumcu bir arkadaşımın yanında çay içerken içeriye onun tanıdığı bir mobilyacı gelmişti ve ” Yav Hulusi, bırak şu işleri Allah aşkına! Gel sana da bir mobilya mağazası açalım, harbiden buradan kazandığının 10 katı kazanırsın, heh heh..” gibi bir şeyler demişti. Bu sözden sonra kuyumcu arkadaşın çok iyi kazançlar sağladığını biliyordum ve aklıma iyinin de iyisi varmış demek geldi bir anSmile
Mobilya mağazası açmaya karar verdiyseniz iyi bir birikiminiz ve cesaretiniz var demektir. Mobilya mağazası açmak her babayiğitin harcı değildir. Öncelikle bunu bilin. Cebinizde iyi bir sermaye ve ticari zekanızın iyi olması gerekir. Mobilya dükkan kiralarının da ne kadar olduğunu ilerde paylaşacağız.
Mobilya magazası açmak yolları ?
Ne tür mobilyalar satacağınıza karar vermeniz lazım. Mobilyanın çok çeşiti vardır. Son zamanlarda sadece yaş gruplarına özel de mobilya mağazaları açılmaya başladı. Örnek olarak çocuk odası, genç odası vs.
Rekabeti iyi analiz edin. Çevredeki mobilya mağazalarını incelemenizi şiddetle öneriyoruz.
İyi bir iş planı hazırlamanızda yarar var.
Açacağınız dükkan kirasını, mobilya masraflarını, ilk yatırım ücretlerini, reklamasyon giderlerini, tutacağınıuz personel ve iş yeri açma giderlerini de hesaplayın. Bütçenize uygun harekete geçin.
Bayilik verenler de artık günümüz de bu koşullara bakılırsa;
Tabela reklamları, internet ve tv reklamlarıyla radyo reklamlarına ilk aşamada iyi bir yüklenme yapın. İnsanların hafızasında mağazanızın ismi yer edinsin.
İnternet üzerinden de mutlaka aktif olun. Sosyal medya hesapları ile internet siteniz üzerinde de satışa açık olun.
İlgili resmi kurumlardan gerekli olan ruhsatları ve izinleri alın.
Mobilya mağazası için en önemli konu dükkanın bulunduğu yerdir. Dükkanınızı iyi bir konumda seçin. Elinizden geldiğince lüks yerleşim alanlarını inceleyin.
Mobilya mağazası açmak için bazı ipuçları
Sosyal medyayı ve internet sitenizi ne kadar aktif kullanırsanız, o kadar çok müşteri çekersiniz. Bazı dönemlerde internet üzerinden promosyonlar yaparak müşteri çekme yollarını deneyin.
Bayilik verenler 2016
İşyeri amaca uygun bir şekilde tasarlanmış, temiz ve aydınlık olması gerekiyor.
İşyerinin havalandırma tertibatı bulunacak; ısıtma ve havalandırma soba, kalorifer veya klima sistemlerinden uygun olanı ile yapılması gerekiyor.
Tek ruhsatla açılan ve birden fazla faaliyet alanı bulunan işyerlerinde her faaliyet dalı için ilgili bölümlerde öngörülen şartlar ayrıca aranacaktır.
10 kişiden fazla çalışanı bulunan müstakil işyerlerinde dinlenme yeri, kıyafet değiştirme kabini, bay ve bayan için ayrı tuvalet bulunacaktır. Ancak birden fazla işyerinin bulunduğu iş hanı, iş merkezi, pasaj, gar, terminal gibi yerlerde ortak kullanıma ayrılmış yeter sayıda lavabo ve wc varsa, buralarda açılan işyerleri için ayrıca tuvalet ve lavabo şartı aranmaz.
Mobilya mağazasında üretilen çöp ve benzeri atıkların toplanması ve muhafazası için gerekli tedbirler alınacak ve atık suyun uygun bir şekilde tahliye edilmesini sağlayacak bağlantı bulunacaktır.
İtfaiye raporu alması gerekmeyen işyerlerinde çalışanların ve müşterilerin güvenliğini sağlamak amacıyla yangına karşı önlemler alınacaktır.
Yangına önlem olarak ayrıca tahliye çıkışı bulunacak, yangın çıkışları ışıklı tabela ile gösterilecektir.
Bayilik verenler için gerekli koşullar:
Başvuru / Beyan Formu
Tapu Fotokopisi veya Kira Sözleşmesi Fotokopisi
Numarataj Belgesi
Vergi Levhası Fotokopisi
Şahıs ise (Oda Kayıt Belgesi ve Esnaf Sicil Tastiknamesi – Aslının ibrazı zorunludur)
Şirket ise (Ticaret Sicil Tastiknamesi ve Oda Kayıt Belgesi – Aslının ibrazı zorunludur)
İmza Sirküleri (Şirket ise)
2 adet fotoğraf (Şahıs ise)
Nüfus Cüzdan Fotokobisi (T.C. Kimlik No.)
İtfaiye Uygunluk Raporu (Patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı maddelerin üretildiği, satıldığı ve depolandığı işyerleri; otuz kişiden fazla çalışanın bulunduğu her türlü işyerleri, ana giriş kapıları dışında cadde ve sokağa doğrudan bağlantısı olmayan ve birden fazla işyerinin bir arada bulunduğu iş hanı, çarşı ve benzeri işyerleri, Restorant, Lokanta, Kebapçı, Kafeterya, İçli Pide Fırını ve Kebap Salonu için) Çay ocağı, Büfe (Sandviç ve Döner Satış Yeri),Kebap Satış Yeri, Pastahane
hizlibayilik.com ile bayilik veren firmalar iletişim kurumsal bilgileri
Yangın Tüp Faturası (Her 100 m2 için 6 kg.lık) (İtfaiye Uygunluk Raporu gerekli olmayan işyerlerinde )
Çevre temizlik vergisi Makbuz Fotokopisi (En son ödenen)
(Bu belgeler bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Lütfen belediyeye başvurunuz.)
Mobilya mağazası açmak için bu makaleyi sizler için hazırladık. Mobilya mağazasını kendi markanızla açabileceğiniz gibi mobilya bayilik veren firmalar ile de anlaşarak mobilya mağazanızı açabilirsiniz.
27-04-2016 18:01
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS