Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
arama motoru optimizasyonu marjinaltasarim.com
Yazar Mesaj
marjinaltasarim Çevrimdışı
Junior Member
**

Mesajlar: 14
Üyelik Tarihi: 26-07-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 2
Yaşam Puanı: 0 / 37
Yetenek Puanı: 4 / 227
Deneyim: 50 / 100
Mesaj: #1
arama motoru optimizasyonu marjinaltasarim.com
ankara web tasarım
Seo uyumlu yazı nedir? Yazı, herhangi bir mevzu ile ilgili olarak fikir ve görüşlerin yazıya aktarılmasıdır. Tüm mevzularda yazı yazılabilmektedir. Mühim olan yazının içinde ne olduğunun iyi mi olduğu ve kullanıcıya ne düzeyde sunulduğudur. Yazının örneksiz olması gerekmektedir. Yazılan yazının içinde ne olduğu değil, yazıya eklenen taglarla beraber fotoğrafların da örneksiz olması, uygun yazı yazılması açısından son aşama önemlidir. Yazılan yazının ziyaretçiyle en iyi şekilde buluşturacak olan başlıktır. Ne türde bir yazı yazılırsa yazılsın yazının başlığı bu mevzu ile ilgili olmalıdır. Yazının içinde ne olduğu de başlıkla doğru orantılı olmalıdır. Bununla beraber okuyucu da sıkılmamalıdır. Yazı yazarken en mühim husus Türkçe yazım kurallarına uyulmasıdır. Türkçe yazım kurallarına uygun olmayan bir yazı hem kullanıcı açısından hem de arama motorları açısından negatif sonuçlar doğuracaktır. Nitekim yazım kurallarına uygun olmayan bir yazı ziyaretçiyi negatif etkileyecek, bunun sonucunda da okumaktan sıkılarak siteden ayrılacaktır. Aynı şekilde arama motoru optimizasyonu da yazıdaki yazım hatalarını tespit edecek ve bu da makalemizin bulunmuş olduğu sayfa için Google sıralamasında negatif neticelere niçin olacaktır. Google’ın yazım hatalarını algılayabilecek kadar akıllı robotlara haiz olduğu unutulmamalıdır.
Yazı Akıcı Bir Dille Yazılmalıdır
Yazılan yazının mevzu ile ilgili en mühim noktaları seçilmeli ve ziyaretçinin başka bir sayfada araştırma yapmasına izin verilmemelidir. Yazı kullanıcıyı sıkmamalı, mütevazı ve anlaşılır bir üslupla yazılmalıdır. Günümüzde ziyaretçilerin oldukça uzun yazılmış yazıyı okumaktan kaçındıkları bilinmektedir. Bundan dolayı eğer mevzu uzun uzun anlatılacaksa kesinlikle ara başlıklarla okuyucunun rahatlaması sağlanmalıdır. Seo uyumlu yazı yazılırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan konulardan birisi de, içerikte kullanılan anahtar kelime oranıdır. Makalede anahtar kelime kullanırken aşırıya kaçılmamalıdır. Fazla anahtar kelime kullanımı sebebiyle web sitesi Google tarafınca spam şüphesiyle filtreye sokulabilir. Ek olarak seo uyumlu makalede var ise fotoğraf yada video koyulmalıdır. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan husus videonun ve fotoğrafın örneksiz olmasıdır. Tüm bunlara dikkat edilerek seo uyumlu yazı yazılabilir.
26-03-2016 01:25
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS