Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antalya Hızlı Okuma
Yazar Mesaj
sayginnlp Çevrimdışı
Member
***

Mesajlar: 177
Üyelik Tarihi: 16-08-2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Seviye: 12
Yaşam Puanı: 68 / 283
Yetenek Puanı: 59 / 1,669
Deneyim: 35 / 100
Mesaj: #1
Antalya Hızlı Okuma
Size sevindirici haberlerimiz var ; okumanız kesinlikle daha etkili hale gelecek ve sınavlara hazırlanırken zamanı daha etkin kullanıp kendinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Kısaca yetmeyen zamanınız yetecek hatta üstüne daha çok zamanınız yetecek dersek ne dersiniz ? artık sınavda arzu ettiğiniz başarıyı yakalamak sizin için çok uzak olmayacak. Kendi kalitenizi arttırmanın en kolay yolu okumaktır. Hayatınızı şekillendirir ve değiştirir.

Yapılan araştırmalarda öğrendiklerimizin % 80 ini okuyarak elde ettiğimiz tespit edilmiştir. Okumanızı geliştirebilirsiniz. Üniversite mezunu bir kişi 150-250 kelime arasında okur. Bunu çok rahat 3 kat arttırmak mümkün.

Okumanızın kötü olmasından endişe duymanıza gerek yok , siz de daha hızlı okuyabilir ve sınavlarda daha hızlı soru çözebilirsiniz. Neleri okumanız ve okumamanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Ayrıca okumak için harcadığınız zamanı azaltmayı , bir kitaptaki ana fikri ve konunun önemli detaylarını bulmayı ve okuduklarınızın daha fazlasını hatırlamayı öğreneceksiniz.

Okumadaki temel hedef bilgi edinmektir diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Okumakla değişim hedeflenir. Yaşam durmaz. Ve sizde kendinize bir yer edinmek istiyorsanız değişimi kucaklamanız gerekir

Yaşam büyümek , gelişmek , değişmek ve hedeflere ulaşmaya devam etmektir. Bunun için de daha etkin okumayı öğrenmelisiniz. Bu konuda da değişimi yakalamalısınız.

Çok okumak için bir çözüm bulmak gerekir bu çözüm de hızlı okuma teknikleri… İyi bir okuyucunun okurken mutlaka bir amacı olmalıdır. Bu amacı sayesinde kafasında ne istediği tam olarak netleştiği için okuduğunu anlamada çok başarılıdır.

Okuma sırasında okuduğu metnin bütününü kavramaya çalışır. Kelimelere takılmadan okur. Ne istediğini bildiğinden okuma sırasında istediğini alır istemediğine dikkat etmez.

Okurken anlama odaklıdır ve düşünceleri özümser. Kelimeleri gruplar halinde okur ve yeterince seridir. Anlamadığı kelimelere takılmaz kelimelerin anlamlarını paragraf içinden çıkarır.

Eleştirel gözle okur ve okuduklarının abartı olup olmadığını araştırır. Okumayı sever ve kendini geliştirmek için bunu seve seve yapar. Aynı sürede daha hızlı ve daha fazla okuduğu için kendisine fazladan zaman kazanır ve başarıyı kendisine çeker. Ne dersiniz sizinle de bu serüvene çıkalım mı ?

BİLGİ ÇAĞINDA ANLAYARAK SİZ DE HIZLI OKUYUN..

Hızla gelişen teknoloji karşısında okuyan ve iş hayatında çalışanlarının algılama, öğrenme, odaklanma ve konsantrasyon davranışını geliştirmeleri, bilgilerini sürekli yenilemeleri ve devamlı öğrenmeleri çok önemli bir konudur. Bir yöneticinin günde en az iki saat mail, doküman, not, evrak, rapor okuyarak geçirdiğini biliyor muydunuz? Bu süreyi minimum yarı yarıya bile azaltsanız artan verimliliğin ve işgücünün kuruma katkısı şüphesiz tartışılmaz.Beynimiz normal şartlarda dakikada 500 kelimeden fazla okuyabilecek bir kapasiteye sahip olmasına rağmen okuma alışkanlığı olan bir kişi dakikada 150-250 kelime okumaktadır.

Bu durum okurken hem çabuk sıkılmamıza, geri dönüşler yapmamıza, metnin ve paragrafın sonuna geldiğimizde okuduğumuzu hatırlamamıza hem de boşuna zaman kaybetmemize sebep olur. Anlayarak Hızlı Okuma Tekniği çeşitli egzersizler vasıtasıyla kişinin okuma, anlama, algılama ve öğrenme becerisini geliştirme temeline dayanmaktadır.

Bu eğitim ile katılımcılar yavaş okumaya neden olan okuma frenlerinden kurtulup anlayarak hızlı okuyabilecek, bilinçaltı öğrenme teknikleri ile öğrendiklerini kolayca uygulayabilecek ve zamanı etkin kullanabileceklerdir.,

KPSSB, KPSS, DGS, ALES, KPDS, ÜDS, YGS, LYS’DE…

ZAMAN YETMEME SORUNU ORTADAN KALKIYOR.

İster lise, ister üniversite mezunu olalım, ister işçi, ister esnaf, isterse de öğretmen, doktor, mühendis olalım ülkemizde ve dünyada olup bitenleri tam ve doğru öğrenmek için bilgilerinizi değişik niteliklere sahip bir çok kaynaktan almalıyız.

Bu hayat koşturmacısı içerisinde bunu yapabilmek için de olabildiğince az zaman ayırıp az enerji harcayarak en üstün verimi elde etmek icap eder.

Bunu yapabilen kişiler önlerinde yığılı işleri yetiştirememekten şikayet etmeyen daha huzurlu ve mutlu insanlar olurlar.

İnsanın hayatta sahip olduğu en değerli hazine zamandır. Fakat insanların büyük bir ekseriyeti bu kıymetli nimetten tam olarak istifade edememektedir.

Ellerinden kaçan fırsatı tekrar elde edemeyeceklerini bildikleri halde «Ah şimdiki aklım olsaydı, şunu şöyle yapmasaydım» diye ömürlerini ah-vah ederek boşa geçirirler. Aktif okumayı öğrenmek zamanı en faydalı şekilde değerlendirme imkanı verir.

İnsanların tam olarak faydalanamadıkları bir diğer en önemli organı da beyindir. İnsanlar ne yazık ki bu değerli aracı ancak %5-10 kapasiteyle kullanırlar.

Dikkatlerini tam olarak toplamadan okudukları konuların çok azını anlayabilirler.

Beynin daha iyi kullanılması için anlayarak hızlı okuma yöntemleri öğrenilip kullanılmalıdır. Ömürlerini okul, dershane, özel ders gibi kurumların arasında bir yarış atı gibi çok yoğun tempoyla geçiren öğrenciler ne yazık ki istedikleri, hayallerindeki başarıları elde edememektedirler. Bu başarıyı elde etmek için aktif okuma öğrenilmelidir.

Çoğu zaman kendimize ayırdığımız ve eğlenceli olduğunu düşündüğümüz bir zamanı okumak için ayırmak mecburiyetinde kaldığımız için okumak bize çok sıkıcı gelir. Bu durum elde edeceğimiz verimi azaltır.

Aktif okumayı öğrenmek okumayı zevkli bir iş haline getirecektir.Aktif okumayı öğrenirsek her şeyi hemen unutuyorum türünden problemleri ortadan kaldırmış oluruz.

Böylece daha az çalışarak daha fazla bilgi sahibi olabilirizAnlayarak hızlı okuma teknikleri öğrenilirse kendinizi daha gerçekçi tanıyıp hedeflerinizi daha rahat gerçekleştirmek için kendinize güveniniz artacaktır.

Antalya hızlı okuma eğitimlerini Pusula Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi bünyesindeki Hızlı Okuma Uzman Eğitimciler, hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Antalya Hızlı Okuma Eğitimi
Antalya Hızlı Okuma Kursları
Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Antalya'daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
29-08-2016 18:56
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS