Arkadaşlık Sitesi
Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2015 Web Tasarım Trendleri
Yazar Mesaj
tank Çevrimdışı
Posting Freak
*****

Mesajlar: 1,429
Üyelik Tarihi: 14-11-2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
1 Mesajına, 1 Teşekkür edildi.

Seviye: 32
Yaşam Puanı: 785 / 785
Yetenek Puanı: 476 / 6,331
Deneyim: 40 / 100
Mesaj: #1
2015 Web Tasarım Trendleri
2015 Web Tasarım Trendleri

Web tasarım trendleri denince akla son günlerde yalın yaklaşımlar gelse de şüphesiz internet, moda akımları konusunda en değişken alanlardan birisi. Günden güne güncellenen uygulamalar, gelişen sistemler ve yenilenen problem çözümleri ile her geçen gün başkalaşım yaşamakta. İşte size, şimdiden yeni yılın beraberinde getirdiği yepyeni web tasarım trendleri.

[Resim: ZDWNe8m.jpg]

DUYARLI TASARIMLAR (Responsive Designs)
Duyarlı, başka bir deyişle uyumlu tasarımlar, üç yılı aşkın zamandır web tasarım trendleri konusunun anahtar kelimelerinden birisi durumunda, Duyarlı tasarım trendi, 2015 senesinde de popülerliğini katlayarak, yükselmeye devam etmekte. Bu tasarımların en olumlu yanı hangi cihazda olursa olsun (ister dev ekranınızda, ister cep telefonunuzda) gayet temiz ve başarılı bir şekilde görünümünü koruması. İlk bakışta sadelik ve şıklık hissiyatını ustalıkla yansıtan bu duyarlı tasarımlar, önümüzdeki senelerde de trendler arasında kalmaya devam edecek gibi duruyor.

[Resim: u6gsazq.jpg]

HAYALET BUTONLAR
Yine minimal yaklaşım örneklerinden olan hayalet butonların özelliklerinden biri, arka planda kalan desenin, üzerindeki dikkat çekici yazıya rağmen karışmaması. Bu şekilde buton ve desen arasında bir uyum sağlanmış oluyor.

[Resim: ptGT8K5.jpg]

FLAT TASARIM
Tıpkı duyarlı tasarımlar gibi, 'Flat' de yeni olmayıp tüm yeniliğe ayak uydurmuş unsurlardan biri. İstikrarlı bir biçimde yükselmeye de devam eden bu tasarım trendi, temel olarak sade ve iki boyutlu temalar şeklinde karşımıza çıkıyor. Son zamanın akımı minimalizmin en iyi örneklerinden olan bu tasarım biçimi, daha nice seneler gündemde kalacağını, şu zamana kadar olan başarısından açıkça gösterdi.

[Resim: Tgeqdnk.jpg]

TİPOGRAFİ
Tipografi alanındaki çeşitliliğin web tasarımına yansıması an meselesiydi. Tipografi vücut buldukça alanını genişletti ve web alanında iyice güçlendi. 2015'in web tasamı trendleri arasına giren bu tipografi, en az diğerleri kadar tasarımsal anlamda etkili. İşin kalitesini belirlemenin yanı sıra doğru talepleri karşıladığı taktirde rahatça ilgiyi üzerine çeken kullanışlı bir araç haline gelmekte. Tüm tasarımları benzersiz kılan, tekrardan kurtaran, yegane şeylerden biri olan tipografi, listemizin en önemli web tasarım trendlerinden.

[Resim: kWYI7nK.jpg]

BÜYÜK GÖRSELLER, ARKA PLANLAR VE VIDEOLAR
Görsel etken, her alanda, dikkati ilk çeken şey. Bunun bilincine varan tasarımcılar, görselin boyutunu faydalarına kullanmanın mantığını çözmüş olsa gerek, büyük arka plan ve video kullanımı tam bir moda haline gelmiş bulunmakta. Elbette imkanların gelişmesi de sınırların aşılmasına fayda sağladı. Kota sorunu ortadan kalktığı anda yüklenen dosyaların boyutlarında artış gözlemleniyor. Yani, bu trend, teknolojik gelişmenin doğal bir sonucu.

KAYDIRMA MODASI
"Tıklama" kavramı web dünyasında 2012'den beri demode olmaya başladı. Önceleri kurumsal hizmetlerde başladıysa da, kişisel blog sayfalarından tutun, resmi ya da gayri resmi her web sitesi bu yeni akıma doğru yönelmekte. Kim bilir, belki kaydırma yöntemi yaygın hale geldiğinde, tıklama eylemi bütünüyle tarihe karışır?

Web tasarım trendleri Yazılımnet

yazilimnet.com
20-01-2015 18:50
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

adsense, adwords, internetten para kazanma, google optimizasyon, pagerank, dmoz, yandex, dizin ekle, facebook, youtube, para kazanma, alışveriş, teknoloji haberleri, son dakika, haber
İletişim | Forum Adsense | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS